איך עבודה היברידית משפיעה על המפתחים שלכם?

מאת: יעל גל, Global Future of Work בחברת SAP ומרצה בכנס HR-TECH שיתקיים ב16.3.23

בשנים האחרונות, ראינו וחווינו שינויים בעולם העבודה שיצרו מהפכה של ממש בנורמות ההתנהלות הארגונית, ואשר מציבים היום בפני ארגונים טכנולוגיים שאלות ואתגרים חדשים.

מתודולוגיית Scrum, המאפיינת צוותי פיתוח ונשענת רעיונית על עבודה פיזית משותפת, עלולה להיות בסתירה לעבודה ההיברידית המאפיינת את שוק העבודה במקומות רבים כיום (עבודה מהמשרד ומהבית).

עבור SAP, עבודה גמישה במשרדי החברה, כמו גם במרחב הוירטואלי, היא חלק מה-DNA של החברה, לכן בחרנו לחקור אקדמית את משמעות העבודה ההיברדית עבור אנשי הפיתוח שלנו – רצינו ללמוד ישירות מהעובדים עצמם כיצד אפשר למנף את המצב החדש לטובת הצלחה אישית, צוותית, וכמובן של החברה.

לשם כך, חברנו עם צוות חוקרים מהפקולטה לניהול באוניברסיטת בן גוריון ויצאנו לדרך עם מחקר גלובאלי רחב היקף, כשלנגד עינינו המטרה – לחקור את ההשלכות של עבודה היברידית על תחושות המעורבות והשייכות של העובדים ולהציע דרכים לקיים את עבודת הפיתוח ותהליכי ה-Scrum בצורה אופטימלית.

המחקר התבסס על איסוף מידע בשאלונים מ- 721 אנשי פיתוח מישראל, ברזיל, הונגריה, קנדה, בולגריה והודו, כמו גם על שלב איכותני עמוק שכלל תצפיות, ראיונות, וקבוצות מיקוד במרכז הפיתוח של SAP בישראל. 

מוזמנים לעיין בדו"ח המחקר המלא, להלן כמה תובנות מעניינות שנאספו:

  1. מודל עבודה גמיש – 78% מהעובדים נותנים חשיבות גבוהה מאוד למודל העבודה הגמיש.
  2. עבודה היברידית – 40% מהעובדים מעדיפים לבוא יומיים או יותר למשרד. כדי לייצר עבודה היברידית איכותית, יש לבנות את יום העבודה במשרד סביב סוג משימות הדורשות שיתוף פעולה.
  3. תפיסת פרודוקטיביות – נמצא כי גם במסגרת העבודה ההיברידית לא נפגעה תחושת הפרודוקטיביות אצל 53.7% מהעובדים. תפיסת הפרודוקטיביות נבחנה ברמה אישית, צוותית ושיתוף ידע ושלושתם נמצאו דומים בעבודה מהבית/משרד.
  4. שייכות – 80-85% מעובדי SAP דירגו את רמת השייכות שלהם כגבוהה או גבוהה מאוד. תחושת השייכות עולה עם ההגעה ליותר ימי עבודה מהמשרד.
  5. תהליך ה-Scrum – מומלץ לפתוח את התהליך (Planning) ולסגור אותו (Retrospective) יחד במשרד.
  6. ניהול במודל היברידי מחייב תשומת לב מיוחדת מצד המנהלים באינטראקציה עם העובדים, הן בנוכחותם במשרד והן בעבודה מרחוק.

אין ספק שעולם העבודה על כל מרכיביו – המעסיקים והעובדים ואפילו הדור העתידי של עובדים, השתנה ללא היכר בשנים האחרונים, ומה שהיה הוא לא שיהיה, ולא ניתן לחזור אחורה. עובדים ומעסיקים ימשיכו לצפות למודל עבודה היברידי, משולב ונכון עבורנו, המעסיקים, ולשאוף למודל ה-win-win המדויק והנכון ביותר לכולם.

אנו ב- SAP גאים לקחת חלק בתהליכי למידה גלובליים בתוך החברה ובאקוסיסטם כולו, ולהוות מודל לעבודה בעולם טכנולוגי מתפתח ומשתנה.

מוזמנים לעיין בדו"ח, בבלוג ולהמשיך להיות מעודכנים באמצעות רישום ל- SAP Global Future of Work Community

יעל גל תרצה בכנס טכנולוגיות מידע לעולמות ה-HR, גיוס, למידה ופיתוח ארגוני שיתקיים ב-16.3.23 בלאגו אירועים. הולך להיות מרתק, פרקטי ומלא בחדשנות.

אז אם עדיין לא נרשמתם, ההרשמה לכנס בעיצומה>

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך