5 מגמות קריטיות בתחום טכנולוגיות HR וגיוס ל 2018

המהפיכה הטכנולוגית משנה מקצה לקצה את חוקי הכלכלה, את הדרך שבה אנו חיים, עובדים ומתקשרים זה עם זה.

למהירות שבה מתרחשות פריצות דרך כיום אין תקדים היסטורי.
כשמשווים את המהפכה הנוכחית לשינויים הקודמים שהתרחשו בתחום העבודה  – אנו רואים שהיא מתפתחת בקצב אקספוננציאלי, להבדיל מהקצב הליניארי שאפיין את הקודמות, והיא הופכת על פיה כל ענף במדינה.

חברות כמו אמאזון, Airbnb, UBER, פייסבוק, עליבאבא ונטפליקס ורבות אחרות מחייבות את הארגונים המסורתיים להשתנות או להיעלם.

כדי להמחיש את גודל המהפיכה וקצב השינוי – 52% מהחברות ברשימת  Fortune 500 (החברות הגדולות בארצות הברית) פשטו את הרגל או נמכרו מכיוון שלא הצליחו להתאים את עצמן לטכנולוגיות ולסביבה החדשה.

92% מהמנכ"לים מציינים שהם הולכים להוביל את תהליך השינוי בארגונים שלהם בתקופה הקרובה – אך הבעיה היא שרובם מציינים שמחלקות ה HR אינן לוקחות חלק התהליכי הטרנספורמציה הדיגיטלית שהארגון עובר.

בעיני זה פספוס עצום.

אילו טכנולוגיות HR חשוב להטמיע בארגון?

כחלק מהשינוי על מחלקות משאבי האנוש לאמץ את הכלים הטכנולוגיים החדשניים בכדי לייצר את סביבת העבודה הרצויה.  ולא פחות חשוב – להפוך ל Digital HR בעצמה (אבל זה כבר לכתבה אחרת).

חברת ברסין של דלויט זיהתה והכינה דוח מקיף על המגמות העיקריות בתחום טכנולוגיות ה- HR והגיוס ואני רוצה להביא את העיקריות

בכנס Israel HR Tech אנחנו נדבר על הנושאים הללו לעומק

  1. ניהול ביצועים ופידבק רציף כבר כאן – ואתם חייבים להטמיע זאת
    הדוח מדבר על כך שניהול ביצועים רציף הוא דבר אפשרי שקיים כבר בארגונים ושהוא משנה לגמרי את התנהלות החברות. הדוח לא מדבר על ביטול הדירוגים, אלא מדבר על בניית תהליך חדש ומתמשך להגדרת יעדים, אימון, הערכה ומשוב. והטכנולוגיות המאפשרות את המגמה הזאת כבר קיימות ופעילות.
  2. המצאה מחדש של הלמידה הארגונית

למידה מתמשכת הינו אחד הכלים החשובים והמשפיעים ביותר לגיוס ושימור עובדי הדורות הצעירים. והדרך שבה הם לומדים שונה לגמרי ממה שהיה בעבר בתהליכי הלמידה המסורתיים שארגונים הציעו.

מערכות הלמידה החדשות כוללות experience platforms כחלק מתפיסת "פלטפורמות המיקרו-למידה". בנוסף, מערכות ה-LMS המודרניות מבוססות AI שיודעות להמליץ לעובדים על תחומי למידה רלוונטיים, למצוא  מי מעביר אותם ולהציע זאת לכל עובד בהתאמה אישית.
למידה המבוססת על מציאות וירטואלית הולכת ותופסת תאוצה (אם כי בקצב איטי מעט מהמצופה) והדוח  מצפה לראות טכנולוגיות חכמות יותר שיעזרו לעובדים למצוא "רק את מה שהם צריכים".

  1. טכנולוגיות הגיוס "מתפוצצות" מחדשנות

שוק הגיוס הוא השוק הגדול ביותר בתחום ה- HR. חברות בעולם מוציאות מאות מיליארדים של דולרים כל שנה על גיוס בשוק שרק הופך למאתגר יותר ויותר.

והחדשנות בתחום הזה מרגשת בעיני – שימוש בכלי AI ו Machine Learning לאיתור מועמדים, צ'אטבוטים להפיכת תהליך הגיוס ליעיל וללא מגע יד אדם, כלים אוטומטיים לראיונות וידאו ולניתוח התאמה, כלים טכנולוגיים לניתוח התאמה תרבותית לארגון וכלי ניהול מועמדים שמשתדרגים כל הזמן.

הדוח של חברת ברזין מציין כי תאורי המשרה הופכים למיושנים וללא רלוונטיים. בעידן שבו יותר ויותר מקומות עבודה הם "היברידיים" ומשתנים במהירות, צריך לייצר סט כלים שמותאם לאיתור עובדים בעולם החדש ששם דגש על היכולות הנכונות ועל כישורי הלמידה, לא רק יכולות טכניות או קוגניטיביות.
השונות הארגונית הופך לחלק מרכזי בגיוס והטכנולוגיות החדשות יסייעו בהסרת הטיות מתיאורי המשרה הישנים.

  1. People Analytics מגיע לבשלות והופך לגורם חשוב בארגונים

חברת ברסין צופה שינוי עצום בחברות שהולכות להשקיע משאבים כדי לאסוף ולנתח את כל נתוני העובדים. ג'וש ברסין, מנכ"ל החברה, מציין שהנתונים הקשורים לעובדים חשובים באותה מידה או חשובים יותר מנתוני הלקוחות, שכן הם מספרים למנהלים את הסודות כיצד לנהל את הארגון בצורה טובה הרבה יותר.

הכלים הללו אף עוזרים להבין ממוקדת יותר את האינטראקציה והעבודה בין אנשים וצוותים בתוך הארגון.

  1. תחום ה Wellbeing הופך למרכזי יחד אם ה Employee Experience

לא מעט טכנולוגיות HR, תוכן, וכלים נוצרים עבור אנשי ה Wellbeing וזה "הדבר הגדול"  הבא בארגונים. לא רק שארגונים צריכים כלים כדי לשפר את הפרודוקטיביות ולצמצם עומס קוגניטיבי, ארגונים גם צריכים "דחיפות" ונתונים כדי לעזור לעובדים ללמוד איך לישון ולאכול טוב יותר.

בחברות רבות עברה יוזמת הרווחה מהתמקדות ב"בריאות העובד" למיקוד ב"הפחתת השחיקה" ומעבר למיקוד חדש על "ביצועים אנושיים". זהו המסע שלא מעט מחלקות משאבי אנוש עוברות וקיימים כיום טכנולוגיות חדשות שעוזרות לממש זאת בפועל.

לסיכום – למחלקות ה HR והגיוס יש תפקיד קריטי בטרנספורמציה הדיגיטלית ובכנס Israel HR Tech נדבר על הנושאים הללו לעומק.

האחריות שלנו היא לייצר סביבות עבודה שתעודד חדשנות, שיתוף ומקום לניסוי וטעיה ואחריות להטמעת הכלים הטכנולוגיים פורצי הדרך בתחומי משאבי האנוש והגיוס.

להורדת הדוח המלא: http://marketing.bersin.com/HR-Technology-Disruptions-Report-Reg.html

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך