7 טעויות של לחץ ושחיקה שפוגעות במחוברות ארגונית

אמיתיי דוידזון טבת – פסיכותרפיסט ומנחה סדנאות "מחוברים" למנהלים לשיפור המחוברות הארגונית

למתח ולשחיקה יכולות להיות השפעות שליליות משמעותיות על המחוברות הארגונית. מידת החיבור ועבודת הצוות בין העובדים בתוך הארגון מושפעת ישירות מהמצב הרגשי של העובדים בצוות והמנהלים שלהם. כאשר עובדים חווים מתח כרוני ושחיקה, זה משפיע הן על רווחתם האישית והן על הדינמיקה הכללית בארגון.

קבלו 7 טעויות עיקריות:

  1. תקשורת ושיתוף פעולה מופחתים: עובדים לחוצים ושחוקים עלולים לסגת מאינטראקציות חברתיות ועבודת צוות. הם עשויים להיות פחות מוכנים לעסוק בתקשורת פתוחה, לחלוק רעיונות או לשתף פעולה עם עמיתים. הם פחות יתקשרו ויותר ימנעו מאינטראקציה, מה שיוביל להיווצרות לצווארי בקבוק בתוך הארגון הן ברמת התפעולית והן ברמת זרימת המידע החופשית.
  2. ירידה באמון ובלכידות הצוות: רמות גבוהות של מתח ושחיקה עלולות לשחוק את האמון בין חברי הצוות. כאשר אנשים מוצפים ונאבקים להתמודד עם עומס העבודה או האתגרים האישיים שלהם, הם עשויים להיות פחות אמינים, מה שמוביל להתמוטטות האמון בתוך הצוותים. חוסר אמון יכול לעכב עבודת צוות ושיתוף פעולה יעילים. זה יכול להתבטא באי עמידה במשימות, דחיינות, נטייה להימנע מהצפה של קשיים ועוד.
  3. רמת קונפליקטים מוגברת: מתח ושחיקה יכולים לתרום לתגובות רגשיות מוגברות ולקונפליקטים במקום העבודה. מתחים עשויים להתעורר עקב אי הבנות, תחושת חוסר תמיכה וגיבוי או עצבנות מוגברת בקרב חברי הצוות. קונפליקטים כאלה יכולים להלחיץ מערכות יחסים ולהרחיק עוד יותר עובדים אחד מהשני.
  4. ירידה בשביעות הרצון והמעורבות בעבודה: כאשר עובדים לחוצים ושחוקים, סביר יותר שהם ירגישו חוסר שביעות רצון מעבודתם והתנתקות מעבודתם. עובדים מנותקים עשויים להיות חסרי עניין ביעדים ארגוניים ובעלי פחות מוטיבציה לתרום באופן חיובי לצוות ולארגון.
  5. פגיעה בקבלת החלטות ובפתרון בעיות: מתח יכול לפגוע בתפקוד הקוגניטיבי, ולהקשות על אנשים להתמקד, לחשוב בבהירות ולקבל החלטות מושכלות. שחיקה יכולה להוביל לתשישות נפשית ולהפחית את היכולת להתמודד עם משימות מורכבות של פתרון בעיות ביעילות.
  6. תחלופה מוגברת של עובדים ומחוברות נמוכה: ארגונים החווים רמות גבוהות של מתח ושחיקה עלולים להתמודד עם תחלופת עובדים מוגברת. עובדים שמרגישים מנותקים מהארגון ומוצפים בעומס העבודה שלהם נוטים יותר לחפש הזדמנויות במקומות אחרים.
  7. תרבות ארגונית שלילית: מתח ושחיקה כרוניים יכולים לתרום לפיתוח תרבות ארגונית שלילית. אם הלחץ נפוץ ואינו מטופל כראוי, הוא עלול להפוך לנורמה במקום העבודה, מה שיוביל לסביבת עבודה רעילה.

 

כדי לנטרל את ההשפעות המזיקות של מתח ושחיקה על מחוברות ארגונית, ארגונים חייבים לנקוט באמצעים יזומים לקידום רווחת העובדים ולטפח סביבת עבודה תומכת.

אלו יכולות להיות אסטרטגיות לעידוד איזון בין עבודה לחיים, קידום תקשורת פתוחה בין ממשקי עבודה, הכרה ותגמול בהישגים, מתן הזדמנויות לפיתוח מיומנויות והבטחת עומסי העבודה סבירים וסבירים.

על ידי מתן עדיפות לרווחת העובדים, ארגונים יכולים ליצור סביבת עבודה חיובית ומחוברת התומכת בצמיחה והצלחת הן של יחידים והן של הארגון בכללותו.

גם אתם רוצים להעניק למנהלים בארגון שלכם ארגז כלים משמעותי ואפקטיבי? הזמינו את סדנת "מחוברים- מחזקים מחוברות ארגונית" למנהלים בה יקבלו 7 כלים אפקטיביים להגברת המחוברות הארגונית>>

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך