59% מהעובדים לא מחוברים למקום העבודה שלהם
ועושים את המינימום הנדרש

(סקר גאלופ מרץ 2023)

זה הזמן להכשיר את המנהלים בארגון לחזק את המחוברות הארגונית!

סדנת "מחוברים" – מנהלות ומנהלים מחזקים מחוברות ארגונית

בשלוש השנים האחרונות עולם העבודה עובר תהפוכות. במציאות של אחרי קורונה וגלי הפיטורין שהשוק חוזר וחווה, החוזה הפסיכולוגי בין העובדים לארגון הופר והשתנה לגמרי.

החיבור הרגשי בין העובדים למנהלים ולארגון נעלם, צרכי העובדים מתקשים לקבל מענה מול מנהלים שמבוגרים מהם ומחזיקים פער דורי לגבי צרכי הארגון מול צרכי העובד.

בפועל, עובדים אינם מוכנים להתאים עצמם לדרישות של הארגון בכל מחיר כמו לחזור לעבודה מלאה במשרדים ולשמור על זמינות מחוץ לשעות העבודה מצד אחד ומנהלים מתקשים לתת מענה לצרכי הארגון במקביל לצרכי העובדים מהצד השני.

התוצאה שחיקה ברמת המחוברות הארגונית, מצב של lose-lose בו כל הצדדים לרבות הארגון ושורת הרווח מפסידים בו.

מחוברות ארגונית - מחקר של גאלופ

לפי סקר של מכון גאלופ, שנערך בקרב 122 אלף עובדים ברחבי העולם, מאפריל 2022 עד מרץ 2023, 59% מהעובדים בעולם מצהירים שהם לא מחוברים למקום העבודה שלהם, ועושים את המינימום בלבד. נוסף על כך, 18% מהעובדים מעידים כי הם לא מחוברים לארגון וגם מביעים את חוסר שביעות הרצון שלהם באופן מופגן. רק 23% מהעובדים מצהירים כי הם שבעי רצון ומחוברים למטרות החברה.

אבל זה לא חייב להיות ככה! מחוברות ארגונית אפשר לבנות, לשקם ולהגביר על ידי הכשרת מנהלים ממוקדת במיומנויות וכלים לחיזוק המחוברות הארגונית.

בשתי סדנאות פרקטיות התנסותיות יקבלו המנהלים כלים והכרות עם המרכיבים של מחוברות ארגונית וכיצד הם יכולים להגדיל אותה בקרב העובדים שלהם.

התכנים שיועברו:

מהי מחוברות ארגונית וכיצד היא משפיעה עלינו?

תפקיד המנהל ביצירת מחוברות ארגונית?

7 כלים לחיזוק המחוברות הארגונית:

  1. התמודדות עם לחץ ושחיקה
  2. בניית מערכות יחסים
  3. יצירת מרחב בטוח ללמידה (התמודדות עם פרפקציוניזם)
  4. הרשות להיות אותנטי וזיהוי חוזקות
  5. הגדרת מטרות וניהול זמן
  6. חיבור למשמעות
  7. התמקדות והכרת תודה

7 הכלים לחיזוק המחוברות הארגונית

הגדרת מטרות וניהול זמן

איך להגדיר מטרה כך שתקדם אותנו ולא תוריד, מתי מטרה מדויקת ואפקטיבית ומה היתרונות להעלאת המחוברות בניהול מטרות.

ניהול זמן ככלי להגברת המחוברות לארגון: מהם מדדי ההצלחה לתפקיד שלך ואיך הם באים לידי ביטוי ביומיום הארגוני.

בניית מערכות יחסים

מדוע מערכות יחסים משמעותיות בארגון מהוות אחד משלושת הפרמטרים לשביעות הרצון והמחוברות של עובדים? כיצד ניתן לבנות מערכות יחסים חדשות ולהעמיק את הקיימות ואיך הופכים את עבודת הממשקים בארגון למערכות יחסים אפקטיביות?

התמודדות עם לחץ ושחיקה

מהו לחץ מניע ומהו לחץ משתק וכיצד ניתן לנהל אותם? מה המחירים של שחיקה לאורך זמן וההשפעה על המחוברות הארגונית ואלו כלים פרקטים ישנם להקל על הלחץ והשחיקה גם במציאות מורכבת ועמוסה.

הרשות להיות אותנטי וזיהוי חוזקות

מהו משוב אפקטיבי ולמה הוא כלי מהותי ביצירת סביבה ארגונית מעודדת אותנטיות בארגון? כיצד עידוד של אותנטיות מגבירה את המחוברות הארגונית ומה כמנהל/ת ניתן לעשות להגביר זאת?

מהן חוזקות ומה המקום שלהן ביומיום הארגוני אצל עובדים, מה המשמעות של זיהוי אזור השיא אצל העובדים וחיבור לתחושת flow ביומיום הארגוני כך שיגבירו את המחוברות.

יצירת מרחב בטוח ללמידה

מהו מרחב למידה בטוח וכיצד ניתן לייצר תרבות ארגונית מעודדת למידה ויצירתיות? מהי חשיבה מקובעת לעומת חשיבה צומחת וכיצד הן משפיעות על תפיסת הלמידה בארגון ואיך כל אלו משפיעות על מידת המחוברות הארגונית?

עבודה עם מחסומים של פרפקציוניזם, שיפוטיות וביקורת ככלים לפגיעה במרחב הלמידה הבטוח.

חיבור למשמעות

כיצד חיבור לwhy  יכול להיות חלק מהיומיום הארגוני לכל עובד ועובדת בארגון ומהם הכלים להגדיר, להטמיע ולשמר את המשמעות הארגונית והאישית בקרב העובדים והמנהלים בארגון?

הכרת תודה

מדוע "הכרת תודה" ו"התמקדות ביש" הינם כלים מהותיים בתפיסת המנהיגות החיובית וכיצד ניתן לפרוט אותם ליומיום הארגוני כך שיהוו חלק מהותי בבניית המחוברות בקרב העובדים והמנהלים בלי קשר לותק, גיל, מגדר ותפקיד.

אלו כלים שנוגעים ומשפיעים על כולנו. 

למי הסדנאות מיועדות?

התוכנית נבנית בהתאמה אישית לארגון ועל פי רוב משתתפים בה:

מעל 2600 מנהלים בעשרות ארגונים בארץ עברו את ההכשרה.

וזה מה שהיה להם להגיד עליה:

מנחה הסדנאות - אמיתיי דוידזון טבת

פסיכותרפיסט (חבר באיגוד הישראלי הרב-תחומי לפסיכותרפיה) ויועץ ארגוני בכיר המתמחה בפסיכולוגיה חיובית ותהליכי מנהיגות, התפתחות וקריירה.

בין הארגונים עימם עבדתי: שטראוס מים, יעל תוכנה, Plarium ,Elmo,  WeissBeerger, משרד החקלאות, משרד להגנת הסביבה, קבוצת אמן, orcam, קופ"ח כללית, קופ"ח מאוחדת, קופ"ח מכבי, בנק פועלים, קבוצת לובינסקי, חברות הייטק, מוסדות חינוך: אונ' עברית, אונ' רייכמן (הבינתחומי), מכללת הדסה, מכללת עזריאלי, מכללת כנרת. עיריות ומועצות אזוריות: חבל גזר, עין הכרמל, עמק יזרעאל, חבל מודיעין, עיריית ירושלים ועוד.

בעל ניסיון במגוון תפקידי ניהול משאבי אנוש וגיוס בארגונים מגוונים, לרבות סמנכ"ל משאבי אנוש בטלאול. 

בוגר BA במדעי הרוח מאוניברסיטת בר אילן בהצטיינות, MA בסוציולוגיה ארגונית – ייעוץ ארגוני מאוניברסיטת בר אילן, MA במדיניות ציבורית – יישוב סכסוכים וגישור, מאוניברסיטת תל אביב.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא תשלום/התחייבות ניתן ליצור קשר עם אמיתיי בנייד: 052-3627831

רוצה שנשוחח על תוכנית הכשרה מותאמת לארגון ולצרכים שלכם?
כמה פרטים ואחזור בהקדם:

שירות ייעוץ פרטני למנהלים ולהנהלה בכירה

ניתן לקבל שירותי ייעוץ, ליווי והדרכה למנהלים בתצורה פרונטאלית / בהתחברות מרחוק. מדובר בתהליך של 7-10 פגישות שיכללו כלים ומיומנויות ניהול ומנהיגות.

ליווי מנהלים שמשתלבים בתפקיד בכיר

ליווי מנהלים חדשים בארגון / סביב קידום

ליווי מנהלים אחרי שיחת משוב

ליווי רגשי תעסוקתי