10 מיומנויות שכל עובד חייב כדי לשגשג ב 2020 (אינפוגרפיקה)

  • מתוך המאמר Skills of the Future: 10 Skills You’ll Need to Thrive in 2020 של חברת GUTHRIE-JENSEN

הטכנולוגיה משתנה בקצב גובר והולך והיא משנה את עולם התעסוקה.

על פי מחקר של הפורום הכלכלי העולמי, מעל ל -5 מיליון משרות יוחלפו על ידי אוטומציה ורובוטים בשנים הקרובות.

מכוניות אוטונומיות יצמצמו את כמות הנהגים, צ'אטבוטים יחליפו את מרכזי התמיכה הטלפונית ואינטליגנציה מלאכותית (AI) תקבל בקרוב החלטות עבורנו.

והשינויים הללו נכונים לא רק למשרות הזוטרות אלא נוגע גם לדרך שבה אנו מנהלים את הגיוס ומשאבי האנוש בארגונים.

לדוגמא – בכנס Israel HR Tech ב 5.2 יוצגו כלי בינה מלאכותית שיודעים לעשות סורסינג בצורה מדוייקת ואוטומטית ומראיינת וירטואלית שמייתרת את הראיון האנושי של המגייסים והמנהלים.

חברת הייעוץ GUTHRIE-JENSEN הפכה את הניתוח המעמיק של הפורום הכלכלי העולמי לאינפוגרפיקה, מרתקת בעיני, המציגה את המיומנויות שיהפכו לחשובות בשוק התעסוקה החדש ואת 10 המשרות שתהיינה המבוקשות ביותר ל 2020.

בעידן של מכונות ואטומציה דווקא הכישורים ה"אנושיים" יהפכו להיות בעלי ערך מכיוון שההנחה היא שיקח שנים עד שמכונות יוכלו לשכפל את היכולות הללו.

כישורים כגון היכולת לפתרון בעיות מסובכות, חשיבה ביקרותית, יצירתיות, יכולות ניהול, אינטלגנציה רגשית ויכולות משא ומתן יהפכו לקריטיים בעתיד הקרוב וחשוב להשקיע בעצמנו ולשלוט אותן.

לסיכום
העתידן אלווין טופלר אמר ש"האנלפבתים של המאה ה -21 לא יהיו אלה שאינם יכולים לקרוא ולכתוב, אלא אלה שאינם יכולים ללמוד, לשכוח את שלמדו וללמוד מחדש" (The illiterate of the 21st century will not be those who cannot read and write, but those who cannot learn, unlearn, and relearn)

המהפכה התעשייתית הרביעית תשבש ענפים רבים ותהרוג מקומות עבודה רבים, אך אין היא בהכרח גורמת לאיום. השקעה במיומנויות הללו תהיינה רלוונטיות גם בעוד 5 או 10 שנים ותשאיר אותנו רלוונטיים גם בעידן של רובוטים ובינה מלאכותית.

וזה נכון גם כאשר אנו באים לגייס עובדים.
קל יחסית ללמוד יכולות טכניות, אך מיומניות כמו היכולת ללמוד, לפתור בעיות וגישה לאנשים הם אלה שיהיו הקריטיים יותר להצלחה בשוק העבודה העתידי.

קישור למאמר המקורי כאן

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך