12 בלוגי הגיוס שחייבים לעקוב אחריהם

עולם הגיוס והסורסינג ממשיך להשתנות בקצב הולך וגובר מול עינינו.

המהפיכה בעולם התעסוקה, האתגרים באיתור ומשיכת מועמדים מתאימים וכניסת הטכנולוגיה והדיגיטל לעולם הגיוס משנים את הדרכים המסורתיות בהם עבדנו עד לא מזמן.

אחד האתגרים הגדולים ביותר הוא להתעדכן בכל השינויים הללו כדי שלא להישאר מאחור.

באופן אישי יש לי 2 דרכים עיקריות כדי להישאר מעודכן – הראשונה היא להשתתף בכנסים רלוונטיים בארץ ובחו"ל והשניה היא לקרוא בלוגים של אנשי מקצוע בתחום שלנו.

היופי בעידן שבו אנו חיים הוא הנגישות למידע – למאמרים, הרצאות מוקלטות (וובינרים), הדרכות On-line (בתשלום נמוך יחסית) אך בעיקר לבלוגים מקצועיים של מובילי דעה.

יוצא לי לקרוא (לעיתים לעומק ולעיתים רק ברפרוף) לפחות 10 פוסטים בשבוע ואני רוצה לרכז כאן את 12 הבלוגים המובילים בעיני שאני ממליץ לעקוב אחריהם באופן תדיר.

ואני שמח להתחיל בפרגון לחברים וקולגות שכותבים בעברית

כנס קהילת הגיוס והסורסינג הגדול והמקצועי בארץ יתקיים ב 3.3.20
450 משתתפים ו30 מרצים מקצועיים בכנס פרקטי וייחודי
למידע והרשמה יש ללחוץ כאן

עולם העבודה העתידי של נירית כהן – נירית, המשמשת כ HR Director באינטל העולמית, חוקרת ומרצה, כותבת בלוג מרתק על המגמות, השינויים, וההשפעות של עידן העבודה החדש על עובדים, מנהלים ואנשי משאבי אנוש.
אז למי שרוצה להתחיל ולהתכונן לעולם העבודה העתידי (ובעיני, כולנו חייבים להתכונן) – הבלוג של נירית הוא מקום מצוין להתחיל בו.

Workaround של אפרת דגן למי שלא מכיר, אפרת היא מנהלת גיוס גלובאלית בגוגל ויושבת במטה בארצות הברית, ועד לאחרונה ניהלה את הגיוס של גוגל בישראל.
בבלוג שלה מביאה אפרת תובנות חשובות ומרתקות בתחומי הגיוס, קריירה וטאלנטים.

בלוג מיתוג המעסיק של רז מצנע מיתוג מעסיק הפך לאחד הנושאים החמים ביותר בתחום הגיוס בשנתיים האחרונות. נראה שכולם כבר מבינים שתפיסת הארגון בעיני מועמדים ועובדים הינה קריטית ומשפיעה באופן ישיר על היכולת שלנו לגייס ולשמר אותם בסביבה תחרותית. בבלוג שלו מביא רז דוגמאות, טיפים ודרכים לבנות ולקדם את מיתוג המעסיק בחברה שלכם.

בלוג Recruitalk של טל אסייגבלוג מצוין ופרקטי שנוגע בנושאים החשובים בתהליך הגיוס תוך כדי מתן טיפים מעשיים ליישום מיידי.

Recruit Europe של נועה פרבר – הבלוג של נועה היושבת בלונדון ומשמשת כמנהלת גיוס. בבלוג שלה כותבת נועה על גיוס גלובאלי ועל ההשפעה של הטמעת כללי ה GDPR בארגונים המגייסים באירופה

בלוג הגיוס ומשאבי האנוש של HRDטוב, הייתי חייב להוסיף גם את הבלוג שלנו 🙂
הבלוג כולל כ- 200 מאמרים מקצועיים, דוחות גיוס וטיפים וטריקים לגיוס עובדים וחודשים האחרונים התחלנו גם לכתוב על נושאים נוספים הקשורים בתחומי משאבי האנוש.
 
EREאחד הבלוגים הוותיקים והמוערכים בתחום הגיוס שקיים כבר קרוב ל-20 שנה. רבים מאנשי הגיוס והסורסינג המובילים בעולם כותבים פוסטים ב ERE וניתן למצוא בו את כל העדכונים והחדשות מעולם הגיוס.
בנוסף לבלוג, הם מקיימים גם וובינריים חינמיים אחת למספר שבועות ומארגנים 4 כנסים גיוס וסורסינג מקצועיים כל שנה.

Boolean Black Beltהבלוג של גלן קטי הוא אחד הבלוגים החשובים והמעמיקים בעיני בתחום מקורות הגיוס ברשת. גלן שנחשב לאחד מהאורים והתומים בתחום הסורסינג הוא מרצה מבוקש והפרספקטיבה שלו מרתקת, חדה ומעמיקה. מומלץ לכל מי שלא חושש לקרוא פוסטים ארוכים ארוכים ומפורטים.

Social Talentהבלוג של ג'וני קמפבל וחבורתו הינו אחד המעודכנים והמרעננים. הבלוג כתוב בדרך כלל בצורה קלילה וכולל חדשות שבועיות מעולם הגיוס, עדכונים של כלי סורסינג מעניינים והצגה של לא מעט נתונים, מצגות ומחקרים שהם אוספים מהעולם.

The Savage Truthאחד הבלוגים הכתובים בצורה מרתקת ולעיתים קרובות מאד בצורה נשכנית וכזאת ששמה מראה לא תמיד פשוטה בפני הקוראים. גרג סבג', כותב הבלוג, הינו אחד ממנהלי חברות ההשמה המוצלחות באוסטרליה והוא כותב על עידן הגיוס הנוכחי, ההתנהלות בעבודה עם מועמדים ומה חברות ההשמה חייבות לעשות כדי לשגשג.

Undercover Recruiterאחד הבלוגים המובילים באירופה וכולל עצות, טיפים ומאמרים הן בתחום הגיוס ומיתוג המעסיק והן עבור מחפשי עבודה.

Recruiting Blogs אחד הבלוגים המוערכים ביותר בתחום הגיוס עם עשרות אלפי מנויים. בלוג שכדאי לעקוב אחריו כי הוא מציג מידע עדכני על מגמות, נושאים, שירותים וכלים בתחומי הגיוס והסורסינג.

Sirona Says אנדי הדוורת' הינו בריטי והבלוג שלו זכה בתואר "בלוג השנה" בבריטניה – ולא בכדי. אנדי, שמגיע עם מעל ל 20 שנות ניסיון בתחום הגיוס נותן לא מעט עצות פרקטיות בבלוג שלו.

אם ישנם בלוגים נוספים שאהבתם – מוזמנים לשתף כאן למטה בתגובות.

כנס קהילת הגיוס והסורסינג הגדול והמקצועי בארץ יתקיים ב 3.3.20
450 משתתפים ו30 מרצים מקצועיים בכנס פרקטי וייחודי
למידע והרשמה יש ללחוץ כאן

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך