איך שומרים על מחוברות עובדים בלי תקציבי ענק?

מאת: דניאל טבין רותם – HRBP בחברת Redis Labs

אצלנו ב Redis Labs החלטנו להמשיך לגייס רק למספר קטן של תפקידים אסטרטגיים, שינוי מהותי משגרה תוססת של לפחות 15 משרות פתוחות.

המשרות אצלנו מאתגרות, סופר טאלנטים בכל התחומים כך שנדרשת עבודה מאומצת ויצירתית כדי לייצר הצלחות. אז כמובן להוריד הילוך פחות התאים לנו.

יחד עם צוות האלופות של ישראל Alessandra Di Castro Livnat Kadmon Lital Kaneti

החלטנו להפוך את הקורונה ללימונדה ולעבוד על מספר פרויקטים מעניינים שישבו אצלנו בבק לוג 🙂

אז מה אנחנו עושות בימים אלה:

פרויקט גיוס וקידום נשים – הרעיון מאחורי הפרויקט הוא הקושי המוכר לכל בגיוס נשים במיוחד בתפקידים טכנולוגיים, אמנם השנה העלינו משמשותית את אחוז הנשים אנו עדיין סוברים שהאחוזים נמוכים. יתר על כן מעבר להעלאת אחוזי הגיוס, שמנו דגש על העצמה של הנשים העובדות בחברה בכדי לשפר את תחושת המחוברות שלהן וגם כדי למתג את עצמנו כמעסיק בעל אג'נדה חזקה לקידום ושילוב נשים .

מדובר על פרויקט רוחבי שיתחיל עם העלאת המודעות לצורך ולחשיבות בקרב ההנהלה בכל הדרגים ועד המנהלים המגייסים.

את ה action items נטמיע ממאחורי הקלעים, תהליך הגיוס עצמו, לשים בפרונט את הנשים הטכנולוגיות שיש לנו כיום בארגון, יצירת קהילה עבור הנשים בארגון ועוד המון רעיונות מופלאים עליהם מנצחת בגאון Livnat Kadmon

DIY מיתוג מעסיק– במהלך 3 השנים שאני עובדת ברדיס לאבס עברנו כברת דרך משמעותית בתעשייה, וכיום יש מודעות ותפיסה חיובית על החברה. חלק מהפופולריות שלנו נובעת מהיכרות עם הטכנולוגיה שלנו Redis OS שמוכרת לקהילת המתכנתים העולמית.

יחד עם זאת הרגשנו שיש עוד עבודה לעשות, שאפשר לזקק את הערך שלנו כלפי חוץ, אך גם כלפי פנים עבור העובדים וחיזוק תחושת השייכות של העובדים. יצרנו תהליך עצמאי ובו בדיקת ה EVP (ערך) בכדי לקבל את המסרים הכי אותנטיים מהשגריריים האמתיים שלנו- העובדים.

לאחר מכן נצא לדרך עם שלל הרעיונות איך להבליט את הערך הזה ולמקסם את הרעיון שמאחריו.

כעת Lital Kaneti האלופה עובדת במרץ על ליקוט המסרים השונים וניתוח של הנתונים. stay tuned

יצירת תנ"ך לראיונות HR– מתוך רצון לסיעור מוחות מתמיד ושאיפה לדייק את יכולות האבחון שלנו בראיונות HR עבדנו על פרויקט מקיף שבו איחדנו מגוון שאלות רלוונטיות תחת 2 קטגוריות.

קטגוריה ראשונה היא מאפיינים/skills/תכונות , קטגוריה שניה היא סוג תפקיד (QA, פרודקט, איש תמיכה, ראש צוות) .

המקרא הזה עוזר לנו לבוא עם שלד מסוים עליו נרצה לעבור במהלך הראיון ממנו נצא ונחזור כמו בריקוד בכדי לקבל את כלי האבחון הטובים ביותר.

רענון טמפלטיים שיוצאים בתהליך הגיוס– תמיד אומרים שתקופה של שינוי היא תקופה של התחדשות ורצינו לעשות שינוי מהייסוד לאימיילים הגנריים והמשעממים שאנחנו מוציאים כבר תקופה ארוכה למועמדים אצלנו בתהליך.

אז קודם כל ניסינו לחשוב על כל מיני תרחישים שונים להם נרצה לבנות טמפלייטים חדשים, כך נוכל לשמור על קשר הדוק עם המועמדים ולייעל את התהליך.

שנית, רצינו להכניס פרסונליזציה ולהגביר את מחוברות המועמד בשלבים השונים של התהליך, לכן ערכנו את הטקסטים השונים באימיילים הקיימים והפכנו אותם ליותר מעניינים, צבעוניים ואישיים.

סרטוני גיוס עובדים- כבר לפני כמעט שנה צילמנו כמות גדולה של עובדים מוכשרים ומקסימים מספרים על חווית העובד שלהם, ואיפשהו בין סן פרנסיסקו לתל אביב והשגרה, הפרויקט נדם ולא התקדם. החלטנו שכעת זה הזמן הכי נכון לסיים את מלאכת העריכה.

סרטוני הגיוס הם של עובדים מקשת התפקידים והדרגים, כאשר המכנה המשותף שלהם הוא הסיפור האישי שמאחורי התפקיד, החוויה שלהם בחברה, איך הם מתארים אותה?

כבר מחכות להראות לכם את התוצר המוגמר!

עבודת תשתיות- ממש כמו מתכנתים גם לנו חשוב לעשות עבודת תשתיות ולהכין את עצמנו להמשך, עבודת התשתיות כוללת סורסינג, חיפוש במערכת הגיוס ותיוג של מועמדים רלוונטיים. היה לנו חשוב להכין את עצמנו ליום שאחרי.

ניהול תהליך מרחוק- אז כמו שכתבתי בהתחלה אנחנו עדיין מגייסים למספר משרות קטן, ולכן עשינו התאמות בתהליך הגיוס שלא הצריכו מאיתנו מאמץ גדול אך גרפו הערכה רבה מהמועמדים. במקום שיחת שלילה רק מתהליך מתקדם החלטנו להתקשר ולדחות מועמדים כבר משלבים ראשוניים של התהליך. לפעמים לא צריך הרבה כדי לייצר חווית מועמד חיובית.

בנוסף אנחנו מקפידים שכלל הראיונות יתקיימו ב ZOOM עם וידאו און, כדי לשמר חוויה אישית עד כמה שניתן. וכמובן שהקשר עם המועמדים הוא הדוק ומאוד אישי גם שהתהליך מתעכב הדברים נעשים בשקיפות.

ספרו לנו אם גם אתם עובדים על פרויקטים מעניינים, ואם יש לכם המלצות לאחד הפרויקטים שסיפרתי עליהם יותר מנשמח לשמוע

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו הכוללת מעל ל 7500 אנשי גיוס ו HR?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך