מה ההבדל בין לינקדאין Recruiter Lite ללינקדאין Recruiter?

מאת יעקב רוזן

בשבועות האחרונים ערכתי במספר ארגונים סדנאות Linkedin Recruiter Lite ו Linkedin Recruiter.

אחת השאלות שעלו בסדנאות הללו היא האם כדאי לעבור ממודל אחר למודל השני ומה ההבדל בניהם.
מכיוון שזאת שאלה שאני נשאל לא מעט גם בסדנאות הלינקדאין הרגילות שלי החלטתי לרכז כאן את ההבדלים בין 2 החשבונות.

על ההבדלים בין 2 החשבונות

נתחיל רגע בשאלת העלות – רק כדי להורידה מהשולחן…
עלות חשבון Recruiter Lite היא 100 דולר לחודש במידה ומתחייבים ומשלמים לשנה מראש (ומאד חשוב לזכור – שלא ניתן להפסיק את התוכנית באמצע או להעביר את החשבון לאדם אחר בחברה) או 120 דולר במידה ומחליטים לשלם חודש בחודשו.

עלות חשבון Recruiter היא 999 דולר לחודש במידה ומחדשים כל חודש או 9,999 דולר במידה ומתחייבים לשנה מראש (=833 דולר לחודש בממוצע).
המחירים כמובן משתנים במידה ורוכשים מספר חשבונות או אם מוסיפים לחשבון אפשרויות נוספות כגון פרסומי משרות, עמוד קריירה בעמוד החברה בלינקדאין וכדוצה.

חשוב לציין שקיים חשבון ביניים הנקרא Recruiter Professional Services (RPS) המיועד לחברות השמה וחברות הנותנות שירותי גיוס מקצועיים – אך לא אכנס אליו בסקירה היום.

 >>>>> למידע על סדנת Recruiter Lite  יש ללחוץ כאן  <<<<<
>>>> למידע על סדנת הלינקדאין הקרובה יש ללחוץ כאן  <<<<<

אז בואו נתחיל בהשוואת ההבדלים העיקריים:

 • כמות InMails – בחשבון ה LITE ישנם 30 InMails בחודש לעומת 150 בחשבון היקר יותר. במידה ויש יותר ממשתמש אחד בחשבון היקר יותר אז כמות המיילים נצברת בין כל החשבונות, מה שמאפשר למגייסים פעילים יותר לשלוח גם מעל ל 150 InMails לחודש
   
 • משלוח כמות InMails בבת אחת – בחשבון ה LITE לא ניתן לשלוח יותר ממיל אחד בו זמנית בעוד שבחשבון ה RECRUITER היקר יותר ניתן לשלוח על 25 InMails בלחיצת כפתור
 • פילטרים למיקוד החיפוש – החשבון היקר יותר כולל כ- 20 פילטרים נוספים לחיפוש שאינם כלולים בחשבון ה LITE, לדוגמא – חיתוך לפי תחום לימוד, שנות ניסיון בתפקיד הנוכחי, שנים בחברה הנוכחית ועוד
   
 • מרחב החיפוש – בעוד שב LITE אני יכול לחפש על אנשים שנמצאים בדרגה הראשונה, השניה והשלישית שלי הרי שחשבון ה RECRUITER היקר יותר פותח לחיפוש את כל 800 מיליון החברים בלינקדאין
   
 • שיתוף מנהלים מגייסים – חשבון ה LITE הינו חשבון המיועד לשימוש מגייס/מנהל בודד בעוד שהחשבון היקר יותר מאפשר לשתף עד 20 מנהלים מגייסים בקורות חיים, פידבק לגבי מועמדים ועוד
   
 • מידע על מועמדים – מערכת ה Recruiter היקרה יותר מאפשרת להוסיף תגיות למועמדים, מידע מותאם ולחפש על המועמדים לפי התגיות והמידע הזה. אפשרות זאת אינה קיימת ב LITE
   
 • סינון לפי אנשים שסימנו שהם פתוחים להצעות עבודה – אפשרות זאת קיימת במערכת היקרה יותר ואינה זמינה ב LITE
 • סינון Spotlight – בעזרת אלגוריתם זה לינקדאין תמקד אתכם על מועמדים שעשויים להגיב יותר לפניה שלכם. אלו יכולים להיות מועמדים שעוקבים אחרי החברה, שיש להם קשרים בחברה, או כאלה שהגישו מועמדות בעבר או שעדכנו את הפרופיל לאחרונה.
   
 • מערכת אינדיקטורים – בעוד מערכת המדדים ב LITE כוללת מידע חשוב על השימוש ב InMails ואחוזי החזרה, מערכת ה RECRUITER היקרה יותר כוללת גם מדדים על שימוש המגייסים במערכת ומדדים חשובים נוספים שאני ממליץ בחום להשתמש בהם.
   
 • שימור ידע – אחד החסרונות של ה Recruiter Lite הוא שבמידה והעובד שעל שמו היה החשבון עוזב את הארגון, הרי שכל המידע הולך לאיבוד מבחינת החברה. לעומת זאת חשבון ה Recruiter היקר יותר הינו ארגוני וניתן להעבירו ממגייס אחד לאחר על ידי בקשה למנהל הלקוח שלכם בלינקדאין.

לסיכום – למערכת ה Recruiter היקרה אמנם ישנם לא מעט יתרונות, אבל היא תהייה אפקטיבית רק במידה ואתם מנצלים עד הסוף את כל היכולות שלה.
מניסיוני עם 2 המערכות – כאשר ניהלנו תהליכי סורסינג עבור לקוחות – ה Recruiter היתה מערכת מעולה כדי לחסוך זמן משמעותי, להגיע להרבה יותר מועמדים ולעבוד בצורה יעילה יותר.
ומצד שני אני מגיע ללא מעט ארגונים שמשלמים עשרות אלפי שקלים בשנה של הריקרוטר היקר יותר – אבל לא מנצלים אפילו 20% מהיכולות שלו.

למי שאין כרגע חשבון ריקרוטר כלל, הייתי ממליץ להתחיל בחודש ההתנסות בחינם שלינקדאין מציעה עבור ה Recruiter Lite ובודק שאתם אכן מקבלים ממנה ערך לפני שאתם קופצים למים העמוקים ומשדרגים ל Recruiter היקר יותר.

בהצלחה!

 >>>>> למידע על סדנת Recruiter Lite  יש ללחוץ כאן  <<<<<
>>>> למידע על סדנת הלינקדאין הקרובה יש ללחוץ כאן  <<<<<

 

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

הצטרפת כבר לקהילת הפייסבוק שלנו הכוללת מעל ל 10,000 אנשי גיוס ו HR?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

ספר הגיוס - להורדה ללא עלות

ספר הגיוס מכיל עשרות מאמרים מקצועיים בתחום סורסינג, מיתוג מעסיק, ניהול הגיוס ועוד.
הוא הפך לספר חובה למי  שרוצה לקבל רעיונות או להכשיר את העובדים החדשים שלו.
* עם הורדת הספר תצורפו לרשימת הדיוור המקצועית של HRD