כיצד השימוש בטכנולוגיות AI יכול לקדם את ההכלה והגיוון בארגונים

מאת: איילה מיכלסון, VP Product & Analytics, gloat

למרות שמרבית העסקים להוטים להפוך למכילים יותר, מעט מאוד ארגונים יכולים להיחשב כמקומות שמספקים סביבת עבודה בטוחה לאוכלוסיות מגוונות. ההתקדמות שמתבצעת עדיין לא ממגרת את התופעה, כך לפי מחקר של חברת מקינזי שמצא כי 84% מהעובדים חוו מיקרו-אגרסיות במקום העבודה – התבטאויות קשות יומיומיות שמקורן בהטיה לא מודעת.

באופן מסורתי, רוב היוזמות הארגוניות שנועדו לשפר את הגיוון וההכלה בארגונים מתמקדות ביצירת מודעות והקניית כלים לעובדים ומנהלים לזהות ולהתמודד עם מקרים בהם הארגון או אינדיבידואלים לא פועלים לפי הרוח הזאת. אלו כמובן יוזמות הכרחיות ומבורכות שהוכחו בעבר כצעד ראשון הכרחי ליצירת שינוי. עם זאת, היכולת של יוזמות אלו להשפיע על תהליכים ארגוניים שלא נבנו לאור הערכים האלה מוגבלת, ולכן יוזמות של הגברת מודעות והקניית כלים אינן מספיקות כדי להניע שינוי אמיתי. בשנים האחרונות אנחנו רואים איך השילוב של טכנולוגיה (AI, UX, וכו׳) יכול לייצר שינוי משמעותי ולהוביל תהליכים ליצירת גייון והכלה בארגון בהיקף ובמהירות חסרת תקדים

כיום, מאמצי ההכלה אינם עוד בראש סדר העדיפויות של משאבי אנוש בלבד. בסקר שנערך לאחרונה על ידי Deloitte  נמצא שכמעט אחד מתוך שני מנכ"לים מחשיבים יצירת מקומות עבודה שוויוניים ומכילים יותר כאחד האתגרים העיקריים שלהם. על אף העובדה שארגונים חוו צמיחה איטית בגיוון בשנים האחרונות, מאמצי הגיוון נמצאים לעתים קרובות מאחור. כמעט 40% מהעובדים מדווחים שהארגונים שלהם משקיעים מעט מדי מאמץ ביצירת סביבה מכילה. ללא דגש על הכלה של אוכלוסיות שונות, יוזמות גיוון יכולות להיתפס כמתק שפתיים, מה שמרמז שהארגון שוכר רק אנשים מקבוצות שאינן מיוצגות רק כדי למנוע ביקורת. עם הזמן, עובדים שאינם מאמינים לארגון עלולים להתנתק, ובסופו של דבר לעזוב לטובת מקום עבודה מכיל יותר. לעומת זאת, לעובדים בארגונים שמתעדפים את הכלה של אוכלוסיות מגוונות יש סיכוי גבוה פי 1.5 מאחרים להאמין שהקידום בקריירה שלהם עולה על של חבריהם. בסך הכל, ארגונים מכילים מאוד מייצרים פי 2.3 יותר תזרים מזומנים לעובד, פי 1.4 יותר הכנסות, והם מסוגלים לעמוד ביעדים הפיננסיים שלהם ב-120% יותר.

התפקיד שממלא AI בקידום השיוון וההכלה בארגונים

בדיוק כפי שמנהיגים מפנים את תשומת לבם לקידום יוזמות D&I, כך עלייתן של פלטפורמות המונעות בינה מלאכותית מבטיחה לעזור לעסקים לשבור מחסומים ישנים. בעוד שלמנהלים אולי לא היו כלים שיעזרו להם ליצור מקומות עבודה שוויוניים יותר בעבר, החידושים הללו נועדו לעשות בדיוק את זה.

 

בינה מלאכותית יכולה לתת למנהיגים תמונה מלאה של הכישרונות הקיימים בארגון על ידי עיבוד מערכי נתונים עצומים שאף צוות של אנשים לא יוכל להתמודד איתו בקנה מידה ידני. על ידי רתימת הנתונים הללו, כלים מבוססי AI כגון Talent Marketplace, יכולים להתאים לאנשים הזדמנויות רלוונטיות רק על סמך הכישורים והניסיון שלהם. בתמורה, הטכנולוגיה הזו מדגישה מועמדים מוסמכים שאולי פעם התעלמו מהם, ומעצימה את העובדים כך שסביר יותר כי יגישו מועמדות לתפקידים מגוונים ברחבי הארגון. 

 

אם עוד לא השתכנעתם, הנה 3 סיבות מדוע AI אתי חיוני לקידום גיוון והכלה בארגונים:

#1. AI אתי יכול להוציא הטיה מהמשוואה

כאשר מנהיגים מקבלים החלטות לפיתוח קריירה, קיים סיכון אמיתי שגורמים חיצוניים יכולים להשפיע על התוצאות, בדרך כלל באופן לא מודע. באופן מסורתי, התפתחות הקריירה נקבעה, לפחות בחלקה, על ידי גורמים חיצוניים כמו מי העובד מכיר והיכן למד בבית הספר, מה שגורם לרוב למנהלים להתעלם ממועמדים פנימיים מוסמכים מקבוצות שאינן מיוצגות. במקום זאת, פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית צריכה להתאים לאנשים הזדמנויות המבוססות אך ורק על הכישורים, הניסיון והשאיפות שלהם בקריירה, ולהבטיח לכולם סיכוי הוגן.

#2. AI אתי מייצר הצעות שאולי לא נשקלו

למנהיגים לא תמיד יש את המידע שהם צריכים כדי לקבל תמונה מלאה של סך כישורי כוח העבודה שלהם. משמע, הם עשויים להיות מודעים למה שעושים העובדים והעובדות הישירים שלהם, אבל חסרה שקיפות לגבי היכולות של חברי צוות אחרים. בינתיים, העובדים לא תמיד מודעים לכל ההזדמנויות שהם זכאים להן. רתימת כלים המופעלים על ידי בינה מלאכותית כמו דאטה רחב של כוח אדם מאפשר למנהלות ומנהלים לקבל מבט ממעוף הציפור על היכולות של כוח העבודה שלהם, מה שיבטיח כי עובדים ממגוון רחב יותר של רקעים ייחשבו להזדמנויות חדשות.

 

#3. הטכנולוגית דוחפת מנהיגים להרהר באמונות שלהם

ברגע שבינה מלאכותית תאיר זרקור על הפוטנציאל של כל כוח העבודה, מנהיגים שימשיכו לבחור את אותה תת-קבוצה של מועמדים יצטרכו להתייחס להיסוס שלהם ולאמץ עובדים עם רקע שונה. כפי שמסבירה האנה סמית׳, מנהלת שותפה לפיתוח כישרונות ב-Fidelity, "שוק הכישרונות מביא את ההטיה לקדמת הבמה. כשה-AI ממשיך לומר שהאדם הזה מושלם, ההטיה הלא מודעת נעלמת. אם אתה מקבל את ההחלטה לדחות מישהו, אתה צריך לחשוב מה מניע אותך לעשות את זה".

 

בכנס טכנולוגיות מידע לעולמות ה-HR, גיוס, למידה ופיתוח ארגוני, תזכו בהצצה ייחודית לפרויקטים בארגונים. רוב המציגים בכנס הם נשות ואנשי משאבי אנוש, למידה ופיתוח ארגוני. כך, תקבלו את כל המידע בצורה אותנטית ומדוייקת, בשפה שלכן, ממקור ראשון. לחלק מההרצאות יצטרפו גם נציגים של הטכנולוגיות כדי לתת לנו את התמונה המלאה.

אז אם עדיין לא נרשמתם, ההרשמה לכנס בעיצומה>

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך