על מודל design partner , מערכת היחסים המיוחדת שנוצרת בין סטארט אפ לארגון ומה צריך כדי לגרום לזה לעבוד?

מאת: יעל רתם – יועצת ארגונית לחברות HRtech. צוות ניהול קהילת People tech IL

נתחיל בהתחלה: יש המון חברות סטארט אפ עם מוצרים פשוט מצוינים בשוק ה hr, הרבה מהן נוסדו ופועלות ממש פה בארץ!

התחום הזה התיישב לי בתוך הלב בשנתיים האחרונות שבהן עבדתי מקרוב והטמעתי מס׳ טכנולוגיות בארגונים בהם עבדתי, אבל במבט לאחור- זה תמיד היה שם, עוד כשהטמעתי מודול פריוריטי זעיר באחד מתפקידי הראשונים בגיוס כי זה מה שהסכימו וזו היתה הדרך שלי להיפרד מהאקסל (:

לכן אני סופר שמחה ומחכה לכנס Hrtech  שיתקיים בעוד פחות מחודש והוא כנראה הראשון בסדר גודל כזה. את הכנס מארגנים  יעקב רוזן וויקי גרונר האלופים מhrd.

ועכשיו לדזיין פרטנרס כי לשם כך התכנסנו:

משמעות המודל היא כשמו כן הוא- שותפות של ארגון שהוא לקוח משמעותי בפיתוח ועיצוב המוצר של חברת הסטארט אפ. המטרה היא לקחת את הרעיון והטכנולוגיה ולהוציא אותם לפועל באופן המותאם ביותר לצרכי המשתמשים- במקרה זה אנשי hr ולפעמים גם במעגל הרחב יותר- העובדים בארגון.

לא כל חברת סטארט אפ ולא בכל שלב עובדת ככה. זה מאפיין לרוב חברות בתחילת דרכן או שמפתחות מוצר  או פיצ׳ר משמעותי חדש.

ארגון שלוקח חלק בשותפות שכזו זוכה להתאמות של המוצר עד כמה שניתן לצרכיו אבל גם לוקח חלק משמעותי ביצירת המוצר כפי שיופיע ״על המדף״ וישרת ארגונים רבים בהמשך הדרך. יכולים לדמיין את העוצמות?

אני חוויתי חוויה מוצלחת ועוצמתית של שותפות שכזו כמנהלת פיתוח ארגוני בתפקידי האחרון.

היא היתה מוצלחת בזכות שילוב בין מוצר חדשני פורץ דרך שהתאים בול בפוני לצורך שלנו בארגון, לצד פרטנרים מדהימים בסטארט אפ מולו עבדנו וגם בתוך הבית בארגון מול הגורמים השונים והרבה בזכות חזון משותף.

והנה התובנות שלי לכל מי שרוצה לנצל את התקופה הזו, על כל האתגרים שבה כדי לחשוב על הצעד הבא–> על פתרון לבעיה, או אוטומציה שכדאי לאמץ ועל המוכנות ליום שאחרי ובעקר למי שרוצה לעשות זאת ביחד עם אחת מהחברות הרבות שקיימות כאן ומציעות מוצרים מגוונים וחדשניים. זה בוודאות win wi וזו דרך מדהימה להיות חלק מצמיחה של חברה צעירה בתקופה מורכבת.

אז הנה זה:

הכל מתחיל במטרה–  כשבאים להוביל שינוי ארגוני, להטמיע תפיסה חדשה או פשוט למצוא פתרון לבעיה ארגונית- חשוב להבין מה המטרה ואז לאתר את הטכנולוגיה המתאימה ביותר לפתרון. ממוקד ומדוייק. כמובן שנעשה בנצ׳ מרק ונבחן את השוק. לכל ארגון השיקולים שלו בבחירת השותף. ארגונים חדשניים ופורצי דרך כנראה ייטו באופן טבעי לחפש שותפים דומים (:

בחירת השותפים – וכן, שותפים זו המילה. הטמעה של טכנולוגיה חדשה היא תהליך שינוי ותהליכי הטמעה וניהול שינוי מציפים אתגרים וחסמים וכדי להתגבר עליהם בצורה האפקטיבית ביותר- נדרשת שותפות עם הספק הטכנולוגי. קחו את הזמן להפגש עם נציגי החברה ולהרגיש מה נכון לכם.

מי הבוס? –  אם מתאפשר ומתאים ממליצה להיפגש עם הפאונדרים עבורנו בשותפות שנוצרה זה היה קריטי והניע את התהליך בכיוון הנכון. התחושה שמהצד השני יש אנשים שאפשר לסמוך עליהם, שאנחנו מתחברים לערכים, למה שהם מייצגים ולאיך שהם מדברים- מהווה גורם משמעותי.

תיאום ציפיות  –  חשוב לדבר באופן פתוח וברור לגבי הציפיות של כל צד, היכולות של כל צד, כמה זמן כל צד היה רוצה ויכול שיימשך שלב ההטמעה ולתקשר מה שחשוב לכל אחד. זה לא שלא יהיו הפתעות בדרך אבל עדיף להיות מתוכננים כמה שניתן.

מינהלות, רתימת שותפים מבית ויציאה לדרך–  כדאי לדאוג לרתום מראש את הגורמים הנחוצים כדי שיהיה קל יותר אחר כך.  מי אלה?  

רכש- ברור, אבטחת מידע- ברור

מחלקה משפטית- לרוב.. וכמובן בעל הבית הארגוני במידה וזה לא אתם (;

ברגע שיש road map משותף- יוצאים לדרך.

צפו את הבלתי צפוי-  כמנהלי פרוייקט אנחנו מרגישים הרבה פעמים שאנחנו יכולים (ורוצים!!) לפתור הכל, לפצח כל פיצוח ולדחוף קדימה בקצב שלנו ושל השותפים שלנו.  אבל כולנו יודעים שכשעובדים בתוך מערכת, וכמה שהיא יותר גדולה ככה מורכבת, כנראה נתקל במכשולים (לא כאלה שאי אפשר לעבור, יותר כמו אלה שבמסלולי ריצה)

אז תדאגו להיות בכושר טוב(:

תקשורת זה שם הסיפור –  זה הרי מרכיב חשוב בכל מערכת יחסים. וזו..מערכת יחסים לכל דבר. נדרשים שקיפות, שיתוף וחשיבה ביחד כדי לדחוף קדימה, להתמודד עם אתגרים ולמצוא את הפתרונות הכי טובים.

כשאנחנו ממלאים את תפקיד הדזיין פרטנר יש לנו אחריות כפולה- אנחנו חשובים ביחד עם השותפים שלנו על טובת הארגון, ההתאמה לארגון ומיקסום המוצר אבל אנחנו גם מסתכלים במבט חיצוני ולעתים ביקורתי ומפדבקים את השותפים שלנו- כשזה משוב חיובי וגם כשיש תובנות לשיפור.

. Kpi's – הגדרה משותפת של יעדים מדידים ברורים ומוסכמים על שני הצדדים תעזור לבנות את המפה, לחדד את הדרך ולאפס מסלול במידת הצורך.

אני מקווה שעשיתי לכם חשק ללכת ולחפש לכם שותף לדזיין פרטנרשיפ. באופן אישי אני ממליצה בחום על התנסות בתהליך כזה לפחות פעם אחת בקריירה(:

נתראה בכנס טכנולוגיות מידע לעולמות ה-HR, גיוס, למידה ופיתוח ארגוני.

אז אם עדיין לא נרשמתם, ההרשמה לכנס בעיצומה>

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך