20 פודקאסטי משאבי אנוש וגיוס שחייבים להכיר

לא קל לעקוב אחרי קצב החידושים בעולם ה- HR והגיוס המשתנים ללא הפסקה.

אחת הדרכים לעשות זאת היא לנצל את הזמנים ה"מתים" שיש לנו כמו פקקים (וברוך השם יש לנו הרבה מהם), או קיפול כביסה (אחת המטלות השנואות עלי…) כדי להקשיב לפודקאסטים מקצועיים בעזרת הטלפון הנייד או המחשב.

והפעם החלטתי לרכז עבורכם את הפודקאסטים המובילים בתחומי ה HR והגיוס.

את הפודקאסטים ניתן לשמוע ולהוריד דרך אפליקציות כמו iTunes, spotify ואחרות.

11 פודקאסטים בתחום משאבי אנוש:
ניתן ללחוץ על שם הפודקאסט כדי לצפות בפרקים השונים.

1. מנהיגות אמיצה – פודקאסט חדש ומרתק בעברית בנושא מנהיגות ארגונית אמיצה ובו מתארחים סמנכ"לי משאבי אנוש המשתפים תובנות, כלים ופרקטיקות של אומץ ניהולי בעידן של הפרעה.
עד עתה התארחו בפודקאסט יעל ברק מהרץ, זוהר תדמור מסייברארק, אושרת בנימין ממונדיי.קום, ליטל שחטר משטראוס מים, דנה ברזילי מסייברביט ונטע פלר מנטורל אינטלג'נס.
להצטרפות לקבוצת וואטסאפ שקטה לקבלת עדכונים על יציאת פרק חדש 
ניתן ללחוץ כאן.

2. בול בפוני – פודקאסט נהדר נוסף בעברית של בת-חן פרימור 
שמתמקדת בכל פרק בתופעה אחרת הקשורה בארגונים, במטרה להעשיר מנהלים ואנשי מקצוע בידע להבנת תופעות חברתיות בהקשר הארגוני, בכלים לייעל תהליכים גדולים וקטנים, ובמיומנויות וההרגלים טובים יותר.

3. הפודקאסט של Josh Bersin הוא אחד החשובים והמרתקים  בעיני וחובה לכל מי שעוסק בתחום משאבי אנוש, שילוב בינה מלאכותית בעולם התוכן שלנו וטכנולוגיות HR

4. הפודקאסט  WorkLife with Adam Grant הוא פודקאסט שנערך בשיתוף עם TED והוא אחד המרתקים למי שמתעניין בעולם העבודה העתידי.

5. HR Happy Hour – הוא אחד מהפודקאסטים הוותיקים בתחום משאבי האנוש, פיתוח מנהלים וטכנולוגיות HR וכולל מעל 340 הקלטות בנות כחצי שעה עד שעה.

6. TalentCulture #WorkTrends פודקאסט הכולל כ 400 הקלטות בהן מראיינת מייגן בירו אורחים שונים המביאים פרספקטיבות מעניינות על עולם העבודה העתידי ועל תפקיד משאבי אנוש בניהול והובלת השינויים הללו בארגון

7.CIPD Podcastהוא גוף מקצועי הכולל מעל ל 130,000 אלף חברים בתחומי ה HR והפודקאסט שלהם כולל מעל ל 180 ראיונות ושיחות על התחומים החמים בעולם משאבי האנוש.

8. DriveThruHR  – פודקאסטים קצרים של כ 30 דקות בהם מארחים אנשי מקצועי בעולמות התוכן של משאבי אנוש, פיתוח ארגוני, גיוס, טכנולוגיות HR, מנהיגות ועוד.
הפודקאסט קיים כבר מעל לעשור ומכיל מעל ל 1600 ראיונות ומפגשים! 

9. פופקורן של ליאור פרנקל – עוד פודקאסט בעברית והפעם של ליאור פרנקל שהוא אחד האנשים המעניינים וקול מרתק שמייצג את הדור החדש בהתנהלותו בעולם התעסוקה המשתנה. הפודקאסט שלו אינו "משאבי אנושי" קלאסי אבל הוא מראיין אנשים מעניניים שנוגעים ברובם בשוק העבודה החדש, אופן הלמידה וההתנהלות של דורות ה Y וה Z בשוק התעסוקה.

10. My HR futureלמי שמחפש פודקאסט בנושא עתיד משאבי אנוש, הפודקאסט של David Green הנהדר זה המקום בשבילו.

11. פיצוחים עוד פודקאסט מעולה בעברית בנושא למידה ארגונית שמובל על ידי רינתיה ברוכים לוין ואורן גילאור.

 

9 פודקאסטים בתחום הגיוס:

1. גיוס ומה שמסביב – הפודקאסט המעולה של טל אסייג הוא משלנו בעברית.
טל יצרה את הפודקאסט במטרה להעמיק את הידע והיכולות בעולמות הגיוס : סורסינג, ניהול גיוס מקצה לקצה, מיתוג מעסיק, קליטת עובדים, ניהול ממשקים, הבנת עולמות תוכן טכנולוגיים ועוד. בכל פרק טל מראיינת דמות מפתח מתעשיית הגיוס בישראל שנותנת כלים פרקטים ומעשירה את ארגז הכלים של הקהילה.

2. פודקאסט הגיוס של מורית רוזן  שכולל כבר מעל ל 120 פרקים מקצועיים בכל מה שקשור לגיוס, ראיונות, טכנולוגיות משאבי אנוש וחווית מועמד ובניהם עשרות ראיונות עם המובילים בתחום הגיוס בישראל.

 3. The Recruiting Brainfood Podcast – זהו פודקאסט בניהולו של Hung Lee, אחד האנשים המעניינים בתחום הגיוס (ששווה לעקוב אחריו גם בפלטפורמות אחרות). בכ 170 פרקים מביא האנג לי ראיונות, רעיונות, סקירות וחחות דעת על כל מה שחם בעולם הגיוס.

4. The Recruiting Future – הוא פודקאסט מעניין בניהולו של מאט אדלר המדבר על גיוס, Recruitment Marketing וטכנולוגיה בעולמות הגיוס

5. Recruitingdaily podcasts  פודקאסט של ראיונות חיים עם אנשים מעניינים בתחום הגיוס.

6.  The Laptop Recruiter Podcast –  זהו פודקאסט המיועד יותר לחברות השמה ומדבר על הדרכים להגדיל את הפעילות ושיטות עבודה כמגייס עצמאי או בעל חברה בתחום.

7. Talk Talent To Me הוא פודקאסט מעולה נוסף שבו מראיינים ברמה שבועית מובילי גיוס ו TA מארגונים מובילים בעולם

8. The Chad & Cheese Podcastעוד פודקאסט מומלץ עם מעל ל 700 פרקים בועטים ומעניינים בתחומי הגיוס ומשאבי אנוש.

9. Hiring On All Cylinders – הוא פודקאסט מעניין של חברת ENTELO שמביא ראיונות עם מנהלי הגיוס המובילים בעולם ודנים בנושאים שונים ומגוונים הקשורים לעולמות הגיוס.

לסיכום ישנם פודקאסטים רבים ומעניינים בתחום משאבי האנוש והגיוס והבאתי רק חלק קטן מהם.
אז גם למי שלא אוהב לקרוא ספרים או בלוגים או רק רוצה לנצל את זמן הפקקים כדי לפתוח את הראש ולקבל רעיונות חדשים – ממליץ לבחור את האחד שאתם אוהבים ולהתחיל להקשיב 🙂

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

הצטרפת כבר לקהילת הפייסבוק המקצועית והסגורה שלנו הכוללת מעל ל 10,000 אנשי גיוס ו HR?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך