8 קבוצות פייסבוק ו-10 משפיענים שכל מקצוען גיוס חייב להכיר

מאת יעקב רוזן

אחת הדרכים החשובות ללמוד מה קורה ומתחדש בעולם התוכן המקצועי שלנו זה לעקוב אחרי אנשים וקבוצות רלוונטיות בהם מתקיימים הדיונים המעניינים.

אני חבר ועוקב אחרי עשרות קבוצות ואנשים אבל ריכזתי את האנשים והקבוצות העיקריות (ויש עוד רבים וטובים)

8 קבוצות פייסבוק שאני ממליץ לכל מגייס להכיר:
* המלצה חשובה –
חשוב לקרוא תמיד את חוקי הקבוצה אליה אתם מצטרפים לפני פרסום או מענה כדי לוודא שאתם לא עוברים על החוקים שלה

 • קהילת הגיוס והסורסינג של ישראלהקבוצה הישראלית שלנו הכוללת 11,000 מקצועני גיוס ומשאבי אנוש מאלפי ארגונים בארץ.
  הקבוצה הינה סגורה ונועדה להתייעצות בנושא גיוס ומקורות גיוס, למידה, השראה ושיתוף של מועמדים שיכולים להיות רלוונטיים עבורכם.
  בקבוצה ניתן להעלות דרכי גם שאלות אנונימיות. 
 • Secret Sourcing Group קבוצה גלובאלית עם כ 15,000 חברים שנועדה להתייעצות. אסור לפרסם בקבוצה משרות או לפרסם שירותים
   
 • Recruiters Online אחת הקבוצות הגדולות בתחום הגיוס בפייסבוק. זאת קבוצה גלובאלית עם כ 25,000 חברים. שימו לב שהקבוצה נועדה להתייעצות ולא לפרסם משרות ושירותים בתחום הגיוס.
   
 • SourceCon הקבוצה הינה קבוצת דיונים בתחום הגיוס, פרסום מאמרים שעולים באתר סורסקון ומידע על הכנסים הקרובים שלהם. בקבוצה כ 14,000 חברים מכל העולם.
   
 • Boolean Strings, the Internet Sourcing Community – FBקבוצה מקצועית הממוקדת בתחום החיפוש הבוליאני, כלים וסורסינג טכני מקצועי בניהולה של ‏‎Irina Shamaeva‎‏. הקבוצה אינה גדולה וכוללת מעל  ל11,000 חברים, אבל בעיני היא מאד מקצועית עבור מי שמחפש את הסורסינג המקצועי
   
 • net  קבוצה השייכת לאתר החשוב של ERE (שאחראי גם על SourceCon). הקבוצה, שכוללת כ 8,000 מגייסים, מתמקדת בקידום מאמרי תוכן, וובינרים ומידע על כנסים בתחום הגיוס ש ERE מפיקה
   
 • Growth Hacking Recruiters – קבוצה עם דיונים מעניינים בנושא גיוס מתקדם הכוללת כ 6000 חברים. הקבוצה נועדה לעזור לחברות שצומחות מהר ונועדה לתת טיפים בתחום.
   
 • Sourcers Who Code – קבוצה של כ 5,000 חברים של מגייסים טכנולוגיים שלוקחים את כל נושא הסורסינג צעד אחד קדימה ולא חוששים גם מהצד הטכני של התחום.

כמובן שישנם עשרות קבוצות נוספות ומעניינות – אך ניסיתי להביא כאן את העיקריות והפעילות ואלה שאני עוקב אחריהן.

10 מובילי דעה בתחום הגיוס שמומלץ לעקוב אחריהם
* הקישור מוביל לפרופיל הלינקדאין שלהם, אבל מומלץ לעקוב אחריהם גם בפייסבוק ובקבוצות המקצועיות שהוזכרו למעלה

 • ויקי גרונר טוב, אני יודע שאני משוחד אבל בעיני ויקי כיום אחת הנשים שהכי כדאי לעקוב אחריהן בתחום הגיוס. היא מובילה ומפתחת תחומי סורסינג וגיוס שלא קיבלו תשומת לב מספקת בשנים האחרונות.
 • Hung Lee – אחד האנשים המרתקים בעיני בתחום הגיוס והסורסינג שמייצר תוכן בוובינרים, סיכומי מחקרים, פודקאסטים וניוזלטרים בלי הפסקה.

 • Irina Shamaeva הזכרתי את קבוצת הפייסבוק שלה למעלה אבל שווה לעקוב אחריה גם בלינקדאין. היא אחת הסורסריות הטכניות הטובות ביותר וחוקרת לעומק את הכלים ואת לינקדאין כדי למצוא פרצות ומעקפים שיעשו את החיים שלנו קלים יותר.
   
 • Glen Cathey גלן הוא אחד האנשים המעניינים והמעמיקים בעולם הסורסינג ואחד האבות הרוחניים של תחום הסורסינג והחיפושים הבוליאנים.
  מעבר לניסיון הפרקטי שלו בתחום, הוא ניהל צוותים גדולים של אנשי סורסינג והיום הוא משמש כמנהל אסטרטגיית הדיגיטל והחדשנות של חברת Randstat
  יצא לי לשמוע אותו 3-4 פעמים בכנסים שונים – והא כל פעם מביא נוגע בנקודות אחרות בתחום הסורסינג ויצירת Engagement עם מועמדים.
 • John Sullivanד"ר סאליבן הוא אחד החוקרים המובילים בתחום הגיוס ומודה שאני למדתי ממנו רבות. הפוסטים שלו ארוכים מהרגיל, אבל מלאים בידע, פרקטיקה ונועזים מבחינת זוית הראיה שהוא מביא.
  ניתן למצוא את המאמרים שלו ב ere.net וחלקם גם תרגמנו לעברית ב hrportal.co.il
 • Greg Savage עם מעל ל 35 שנות ניסיון בהקמת וניהול חברות השמה גרג מייצג את אחד הקולות המעניינים בתחום. הוא נבחר באוסטרליה (מקום מגוריו) למגייס המשפיע ביותר בשנים האחרונות, ובצדק בעיני.
 • Andy Headworth הוא איש גיוס דיגטלי ומיתוג מעסיק עם מעל ל 20 שנות ניסיון. אמנם פחות מוכר בתעשיה שלנו אבל אני מאד נהנה לקרוא את הפוסטים שלו
 • Jonathan Campbell – ג'וני, אותו הבאנו לכנס הגיוס בארץ לפני כ-3 שנים הולך לדבר בכנס הגיוס הקרוב שלנו.
  הוא המנכ"ל של חברת Social Talent שהכשירה אלפים מגייסים וסורסרים ברחבי העולם. הוא נחשב לאחד המרצים המבוקשים והוא מנחה את כנסי הגיוס המובילים בעולם.
   
 • Balazs Paroczay – אחד האנשים והמרצים האהובים עלי, מביא איתו ניסיון משמעותי כמי שהקים וניהל אופרציות סורסינג משמעותיות. שמעתי אותו בלא מעט הרצאות ועוקב אחריו גם בפייסבוק – ובהחלט שווה לקרוא את מה שהוא משתף.

 • מורית רוזן את מורית לא צריך כנראה להציג 🙂
  מורית מייצרת תוכן מרתק בפוסטים שלה, וובינרים מקצועיים ובשנה האחרונה גן פודקאסט מקצועי בתחומי הגיוס והסורסינג

   

זאת רק טעימה מרשימת האנשים המשפיעים על הגיוס והסורסינג כיום בארץ ובעולם, ויש עוד רבים.
אבל אם אתם רוצים להתחיל – זאת הרשימה שהייתי ממליץ עליה

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך

עוד דברים שיכולים לעניין אותך