קורות החיים ייעלמו ועוד 2 תחזיות על עתיד הגיוס

 

המאמר הוא מתוך הבלוג של לינקדאין (קישור למקור בסוף הפוסט)

קורות החיים ייעלמו, המכונות יקדמו גיוון מגדרי, וגיוס לפי "LQ" יהיה הדבר הגדול הבא. אלה 3 התחזיות לגבי עתיד הגיוס של ג'ניפר קרפנטר, מנהלת הגיוס העולמית לשעבר של אקסנצ'ר, שהצטרפה לאחרונה לדלתא אייר.

והיא יודעת על מה היא מדברת – אקסנצ'ר גייסה מעל ל 100,000 עובדים ב -120 מדינות בשנה הקודמת.
כדי לגייס בקנה מידה כזה, חייבים לבנות תהליך גיוס שצופה לעתיד ומתבסס על ההבנה כיצד לרתום את הטכנולוגיה לתהליך.

במה שמכונה המהפכה התעשייתית הרביעית, ההתקדמות הטכנולוגית כגון AI ו- Big Data מתחילים לשנות הכל, אבל ג'ניפר בטוחה שהם ישפרו, לא יחליפו, את המגייסים. הנה שלוש התחזיות שלה לעתיד הגיוס.

  1. סוף עידן קורות החיים קרוב – במקום זאת, הטכנולוגיה תספק יותר סימנים על פוטנציאל המועמד

"קורות חיים ייעלמו", חוזה ג'ניפר ומוסיפה – "קורות החיים הם מוצר אנלוגי בעולם הדיגיטלי".

אמנם זה לא תחזית חדשה, אך ג'ניפר מציינת שזה יקרה הרבה יותר מוקדם ממה שחושבים. במקום קורות חיים, הטכנולוגיה תאפשר למגייסים לקבל אינדיקטורים התנהגותיים על המועמדים וכישוריהם, יכולותיהם, תשוקותיהם, תכונותיהם ותחומי העניין שלהם.

"בעתיד, בעזרת האותות האלה, נוכל לדעת מי הוא האדם הנכון, בזמן הנכון, עבור העבודה הנכונה – ללא צורך בהגשת קורות חיים רשמיים".

כבר היום ישנם כלים טכנולוגיים היכולים לאסוף מידע מהרשת על המועמדים ולנתח את מאפייני האישיות שלהם, יכולות העבודה בצוות, יכולות ניהול ועוד. והכלים הללו רק ילכו ויתפתחו.

מקומות אחרונים לסדנה פרקטית לגיוס באמצעות פייסבוק.
לפרטים נוספים ולהרשמה יש ללחוץ כאן 
*** ניתן להזמין גם כסדנה פנים-ארגונית ***

  1. המכונות יאפשרו "הכלה חכמה" תוך כדי הפחתת הטיה מגדרית

ג'ניפר מנבאת כי המכונות יעזרו למגייסים להבטיח הכלה חכמה ולשפר את הגיוון המיגדרי.
מכונות לא יוסחו או יוטו על ידי אותם דברים שמטים בני אדם –  כלומר הם יוכלו למצוא את המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד.

"הם יוכלו לסנן מועמדים רבים בצורה אוטומטית, לקחת בחשבון מידע ממקורות חיצוניים ולהגיד לנו היכן מסתתרים המועמדים שאנחנו מחפשים" אומרת ג'ניפר.

חברת אקסנצ'ר התחייבה באופן פומבי להגיע ליעד של איזון מגדרי של 50/50 עד שנת 2025, והם כבר מתקדמים לא רע בכך. מתוך כ- 100,000 העובדים שהם גייסו בשנה האחרונה, 45,801 מתוכם היו נשים.

עד שהמכונות יצליחו לבטל את ההטיה המיגדרית, אנחנו יכולים לעזור על ידי בחינה מחדש של תפיסות ומוסכמות שבעבר פסלנו על פיהם את המועמדים – לדוגמא פערי זמן בקורות החיים.
ג'ניפר מציינת שנשים וגברים רבים מבעבר לוקחים פסק זמן מהעבודה כדי להתמקד במשפחה, וזה לא דבר רע.

"זה לא רק עניין של נשים. זה נושא משפחתי, וזה משפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם " היא אומרת.
"ב -1970, על סמך מפקד האוכולוסין הרשמי בארצות הברית, שישה גברים בלבד ציינו שהם נשארו בבית כדי לגדל את ילדיהם. בשנת 2014, מספר זה טיפס ל -1.9 מיליון!".

ג'ניפר טוענת כי לקיחת פסק זמן עבור המשפחה יכול למעשה לתת אינדיקציה על עובדים טובים. "כשחושבים על סוגי האנשים שיכולים לעבור בין הקריירה למשפחה ובחזרה, אלה האנשים שיכולים להסתגל לסביבה משתנה", היא אומרת. "זה סוג האנשים שאנחנו צריכים בכוח העבודה עתידי שלנו."

  1. כלים מקוונים יעזור למגייסים לבדוק את LQ של המועמד

בוודאי שמעתם על המושג IQ, וסביר להניח ששמעתם על EQ, אבל ג 'ניפר צופה שמגייסים יתחילו בקרוב לגייס מועמדים על פי ה- "LQ" של המועמדים.

"זוהי מנת יכולת הלמידה של המועמדים" היא מסבירה. "היכולת שלהם להיכנס למצבים חדשים, ללמוד ולהתאים את עצמם. זה בעצם היכולת ללמוד, לשכוח את מה שלמדת וללמוד מחדש (learn, unlearn, relearn) – עם חיוך על הפנים שלך. "

גיוס עובדים על בסיס LQ יאפשר למגייסים להגדיל באופן משמעותי את פול המועמדים שלהם על ידי מציאת מועמדים שאין להם את כל המיומנויות עדיין, אבל מוכנים ויכולים ללמוד במהירות.

כדי לבדוק את ה- LQ ולבנות את פול המועמדים , ג'ניפר מדברת על הרעיון של פתיחת הכשרה המבוססת על משאבים פנימיים  עבור מועמדים פוטנציאליים, במה שהיא מכנה "טרקליני למידה" באינטרנט. מגייסים יוכלו למצוא מועמדים שהשקיעו את הזמן כדי לשפר אתה יכולות שלהם .

לסיכום, כל שלושת התחזיות מתערבלות למצב שבו בעתיד הגיוס יקבע על סמך הפוטנציאל של המועמד, ולא יתבסס רק על מה שהם עשו בעבר – על קורות החיים, המוצא/מגדר או מה שהם למדו.
"אני מאמינה", אומרת ג'ניפר, "שהפוטנציאל של אנשים בעתיד ומה שהם הולכים לעשות, הרבה יותר רלוונטי מכל סט מיומנות שהם הראו בעבר".

קישור לפוסט המקורי באנגלית כאן

סדנה פרקטית לגיוס באמצעות פייסבוק – נשארו מקומות אחרונים!

לפרטים נוספים ולהרשמה>>> 
https://www.hrportal.co.il/facebook-recruitment-workshop/

*** ניתן להזמין גם כסדנה פנים-ארגונית ***

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך