שיפור מעורבות עובדים: 12 מגמות ואסטרטגיות מובילות לשנת 2024

מאת : יעקב רוזן, מנחה סדנאות AI למשאבי אנוש, גיוס, סדנאות לינקדאין וסורסינג מבוססי AI

מעורבות עובדים ממשיכה להיות עדיפות עליונה לארגונים ברחבי העולם, מכיוון שהיא משפיעה ישירות על פריון העבודה, שימור עובדים והצלחה כוללת של החברה.

בשנת 2024 ישנן מספר מגמות מפתח שארגונים חייבים לשקול להטמיע אצלם בחברה  כדי שלא ישארו מאחור.

בואו נסקור את 12 המגמות המובילות במעורבות עובדים לשנה הקרובה ומה ארגונים יכולים לעשות כדי לשפר אותה בשנה הבאה.

למידע על סדנאות והרצאות AI פרקטיות למנהלים ועובדים מכל התעשיות והתחומים (כללי, לשיווק, לפיננסים, לHR, לגיוס…) – שלחו אלינו מייל ל info@hrd.co.il

 

 1. בניית תרבות ממוקדת-אנשים:

צרו סביבת עבודה שבה עובדים מרגישים מוערכים, נשמעים וכאלה שרואים אותם בצורה מלאה הן כעובדים והן כבני אדם וזאת תוך כדי שילוב משוב קבוע ויישום תוכניות הכרה ותגמול המותאמות לצרכים פרטניים של כל אחד.

 1. סביבות עבודה היברידיות:

עם הפריחה של מודלי עבודה מרחוק והיברידיים, ארגונים חייבים להתמקד ביצירת סביבות מכילות שבהן עובדים במשרד ומרחוק מרגישים מעורבים ומחוברים באופן שווה. בניית הסדרי עבודה גמישים, ניצול כלי עבודה לשיתוף פעולה, ועידוד ערוצי תקשורת ברורים הם אסטרטגיות חיוניות להצלחת המודל הזה.

 1. חוויות מותאמות אישית המונעות על ידי AI:

צרו סביבת עבודה התומכת ביכולות ה-AI ליצירת חוויות מותאמות אישית לעובדים, כגון תוכן מותאם אישית, משאבים והמלצות על בסיס העדפות פרטניות, כדי לשפר אסטרטגיות מעורבות.

מחפשים סדנאות AI לעובדים ומנהלים ובנישות של HR, גיוס, פיננסים, שיווק ועוד?
דברו איתנו
yakov@hrd.co.il

 1. תמיכה ברווחה ובריאות הנפש:

דווקא בתקופה הקריטית שבה אנו נמצאים, רווחתם של העובדים היא חיונית להגברת המעורבות. ארגונים צריכים לתת עדיפות ליוזמות בריאות הנפש, להציע גישה לשירותי ייעוץ ותמיכה, לקדם איזון בין עבודה לחיים הפרטיים ולעודד חופשות קבועות כדי למנוע שחיקה.

 1. למידה והתפתחות רציפות:

עובדים מעריכים הזדמנויות לצמיחה והתפתחות. ארגונים יכולים לשפר מעורבות על ידי הצעת נתיבי למידה מותאמים אישית, תכניות חונכות, הזדמנויות לשדרוג מיומנויות, והכרה בהישגים ובהתפתחות מיומנויות.

 1. שילוב טכנולוגיה:

ניצול כלי טכנולוגיה כגון פלטפורמות המונעות על ידי AI, ניתוח נתונים למשוב מעובדים, תהליכי חונכות דיגיטליים, ופעילויות לבניית צוותים יכולים לשפר את המעורבות ולייעל תהליכי עבודה.

7. תקשורת שקופה:

תקשורת פתוחה ושקופה מקדמת אמון ומעורבות. ארגונים צריכים לתקשר יעדים אסטרטגיים, לספק עדכונים קבועים על ביצועי החברה, לבקש משוב מעובדים, ולהבטיח בהירות בציפיות ובאחריויות.

 1. האצלת סמכויות ואוטונומיה במקום העבודה:

תנו עצמאות לעובדים לקבל החלטות, הציעו הזדמנויות להוביל פרויקטים חוצי ארגון וטפחו תרבות של האצלת סמכויות שיעזרו לשפר באופן משמעותי את המעורבות והמוטיבציה.

 1. הכרה וגמול:

הכרה והערכה בתרומה המקצועית עובדים הינה בסיס חיוני להגברת תחושת המעורבות של העובדים. יישום תכנית הכרה מתוקשרת, הצעת תגמול ותמריצים משמעותיים, וחגיגת ציוני דרך והישגים תורמים ליצירת סביבת עבודה חיובית.

 1. שיתוף פעולה צוותים וקשר חברתי:

הציעו הזדמנויות לשיתוף פעולה בין צוותים, קידום אינטראקציות חברתיות דרך אירועים וירטואליים או פנים אל פנים, ובניית קשרים חזקים בין עמיתים.

עובדים שמחוברים לעובדים אחרים בצוות ירגישו שייכות ויגבירו את המעורבות.

 1. מנגנוני משוב והקשבה:

הגדרת מנגנונים קבועים ותדירים של משוב שבהם המנהלים משתפים את העובדים בפידבק שלהם עובדים יכולים לשתף את רעיונותיהם, חששותיהם והצעותיהם.

תהליך כזה מקדם את התקשורת ומראה לעובדים שהקול שהלם נשמע ומוערך.

 1. גיוון, שוויון והכללה :
  יוזמות קידום גיוון ושונות בארגון הינן חיוניות ליצירת תחושת שייכות בקרב עובדים.

  ארגונים צריכים לקדם באופן פעיל גיוון בגיוסים, לספק תוכניות הדרכה מכילות, להתמודד עם דעות קדומות לא מודעות, וליצור תרבות שבה כל הקולות נשמעים ומוערכים.

לסדנאות מותאמות לקידום שיוויון והכללה לאוכלוסיות מגוונות דברו עם טל פריבנר ב tal@talprivner.co.il

לסיכום, מעורבות עובדים בשנת 2024 מבוססת על יצירת גישה הוליסטית המתחשבת ברווחת העובדים, מטפחת תרבות של הכלה ושייכות, מאמצת טכנולוגיה לצורך קידום הפרודוקטיביות, ומעריכה למידה והתפתחות רציפות.

על ידי אימוץ והטמעת מגמות אלה ויישום אסטרטגיות ממוקדות, ארגונים יכולים לזכות רמות גבוהות יותר של מעורבות עובדים ולהוביל לשיפור הצלחת הארגון.

למידע נוסף על הפעילויות שלנו:

סדנת AI FOR HR – פתחנו מועד חדש. להרשמה>>

לסדנת Canva for HR הקרובה –  להרשמה>>

להזמנת סדנאות AI פנים ארגוניות: info@hrd.co.il

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

הצטרפת כבר לקהילת הפייסבוק המקצועית והסגורה שלנו הכוללת מעל ל 10,000 אנשי גיוס ו HR?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך