10 דרכים בהם ChatGPT משנה את עולם הגיוס ומשאבי האנוש

מאת יעקב רוזן, מנחה סדנאות לינקדאין, סורסינג ו ChatGPT לגיוס וסורסינג.
* התמונה הופקה ב MidJourney המטריפה.

ישנם רגעים בחיים בהם אנו חוזים בהסטוריה שמתרחשת אבל עדיין לא מבינים את ההשפעה העצומה שהיא הולכת להביא לחיינו.

מה שכן ניתן להגיד לבטח – ל ChatGPT תהייה השפעה עצומה על הדרך בה אנו מגייסים, עושים סורסינג, מקדמים את מיתוג המעסיק של החברה, מתקשרים עם עובדים ומנהלים תהליכי HR בארגון.

עכשיו, רק כדי שלא תגידו שרק אני אומר את זה – אני רוצה להביא ציטוט של ארון לוי, אחד היזמים המוערכים בארצות הברית ומנכ"ל חברת Box שניסח זאת יפה ואמר " ChatGPT הוא אחד מאותם רגעים נדירים שבהם אתם רואים נצנוץ עד כמה הכל הולך להשתנות מעתה והלאה"

כמובן שהוא לא היחיד וממש לפני חודש שאול אמסטרדמסקי השווה את פריצת ה ChatGPT לחיינו להשקת האייפון הראשון על ידי סטיב ג'ובס ב 2007 ששינתה את העולם כפי שהכרנו אותו. לא פחות ולא יותר.

אז רגע לפני שאנחנו צוללים למשמעויות בעולמות הגיוס וה HR – מה זה בכלל Chat GPT?

ChatGT (או בשמו המלא Chat Generative Pre-trained Transformer) הוא ממשק צ'אט של חברת OpenAI המשתמש בבינה מלאכותית ועיבוד שפה טבעית כדי לאפשר לו לנהל שיחות עם בני אדם באופן שלא ניתן להבדיל משיחה אנושית.
והוא יכול לעשות דברים מטורפים!
וחשוב להבין שהוא לא לבד – אליו מצטרפים כלי בינה מלאכותית (AI) רבים נוספים ליצירת ועיבוד תמונה, כתיבת תוכן וקופירייטינג, מחוללי סרטונים מטקסט, מחוללי מצגות ועוד (ואנחנו רק בהתחלה!)…

אני מצרף 10 דרכים בהם הוא יכול לעזור לאנשי גיוס ומשאבי אנוש
הערה: אמנם צרפתי רק 10 אבל אחרי חקירה של ויקי ושלי, אנחנו בקלות יכולים לייצר רשימה גם של 30 😊

 1. מענה למועמדים: צ'אטבוטים של ChatGTP יכולים להתמודד עם נפח גדול של פניות ולסנן מועמדים על סמך התשובות שלהם ובכך לחסוך זמן יקר ולאפשר להם להתמקד במשימות אחרות.

>>> לסדנת ChatGPT לגיוס, מיתוג מעסיק וסורסינג לחצו כאן >>>
>>> לקורס ChatGPT למנהלים ועובדים בארגון לחצו כאן >>>
>>> ניתן להזמין סדנת/קורס Midjourney פנים ארגונית – למידע נוסף לחצו כאן <<<

2. שיפור חווית המועמדים: הצ'אט ChatGTP יכול לספק תגובות מותאמות אישית למועמדים במהלך תהליך הגיוס, מה שהופך אותו לחוויה מהנה ומרתקת יותר עבורם.

 1. שיפור סורסינג: ChatGPT יכול לשפר את תהליכי איתור המועמדים באופנים רבים משמעותי על ידי הכנת סטרינגים לחיפוש בוליאנים איתור חברות רלוונטיות ואפילו איתור מועמדים (אם כי להערכתי החלק האחרון ישתפר יותר בגרסה הבאה של ChatGTP-3). חלק נוסף בצד הסורסינג יכלול גם כתיבה יצירתי של מיילים למועמדים.
 1. קידום מיתוג המעסיק – אחד האתגרים העיקריים בקידום מיתוג המעסיק של החברה הינו ביצירת תוכן מקצועי. וכאן יש ל ChatGPT יתרון עצום ויכולות מעוררות התעלות.
  התכנים יכולים להיות כתובים תוך כדי מתן ערך ויחד עם זאת תוך כדי דגש של ה SEO של התוכן, מה שיביא יותר תנועה לאתר החברה וימצב אותה טוב הרבה יותר מהחברות המתחרות.
 1. שדרוג שיווק הגיוס (Recruitment Marketing) – בעזרת שיכתוב של מודעות דרושים, אתר הקריירה, ויצירת תוכן רלוונטי למשיכת מועמדים לארגון.
 1. תמיכה בזמן אמת לעובדים: צ'אטבוטים של ChatGTP יכולים להיות זמינים 24/7 כדי לענות על שאלות עובדים ולספק מידע, ולשפר את חווית העובד.
 1. פישוט תהליכי משאבי אנוש: צ'אטבוטים של ChatGTP יכולים לטפל במשימות טכניות שחוזרות על עצמן ולפנות לאנשי משאבי אנוש להתמקד במשימות חשובות יותר.
 1. שיפור תהליכי למידה: ניתן להשתמש בצ'אטבוט של ChatGTP כדי לספק לעובדים הזדמנויות למידה ופיתוח מותאמות אישית ובכך לעזור להם לצמוח ולהיות מרוצים במקום העבודה הנוכחי שלהם.
 1. פיתוח סדנאות ופעילות לעובדים – ChatGPT הוא כלי נהדר לבניית סדנאות, הרצאות והפעלות בתוך הארגון לשאר עובדי החברה ובתוף מספר שניות ניתן לקבל רשימה של פעילויות רלוונטיות, ראשי פרקים לסדנה שאתם צריכים להעביר בארגון או נקודות עיקריות להרצאה.
 1. התמקצעות שלנו – לא פעם אנו נתקלים בבאזוורד חדשים שאנחנו לא בטוחים מה הם אומרים (great resignation, quite resignation ועוד). הצ'אטבוט יכול לעזור לנו בהבנה של הנושאים הללו בכמעט אפס מאמץ ובצורה פשוטה.

לסיכום – ChatGPT לא הולכת לייתר את תפקידי הגיוס וה HR (בטח לא בשנים הקרובות) אבל מי שידע למנף זאת עבור הארגון שלו, יקבל יתרון משמעותי על אלה שלא משתמשים בו.
בהצלחה לכולנו😊

>>> לסדנת ChatGPT לגיוס, מיתוג מעסיק וסורסינג לחצו כאן >>>
>>> לקורס ChatGPT למנהלים ועובדים בארגון לחצו כאן >>>
>>> ניתן להזמין סדנת/קורס Midjourney פנים ארגונית – למידע נוסף לחצו כאן <<<

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך