10 מגמות HR שישפיעו על 2024

מאת יעקב רוזן – מוביל סדנאות AI לעובדים, מנהלים וצוותי HR וסדנאות לינקדאין משולבות AI.

החודשיים האחרונים שברו כל כך הרבה קונספציות בחיים האישיים שלנו – וזה נכון גם לחיים הארגוניים.

התקופה הזאת העלתה את חשיבות תפקיד אנשי משאבי האנוש ויחד עם זאת הביאו לעומס ושחיקה עצומים בתפקיד.

ויחד עם הקושי להרים את הראש, לאסוף את השברים, להסתכל קדימה ולתכנן את 2024 אנחנו חייבים לעשות בכדי לשמור על מה שאפשר מהשגרה הארגונית. עם כל הכאב שמלווה אותנו ביום יום ועד כמה שזה נראה תלוש מהמציאות שלנו להסתכל כעת שנה קדימה ברמה העסקית..

בפוסט זה הבאתי תובנות ממחקרים של חברות Mercer ו-Culture Amp, שבחנו את מגמות מהפתח בתחום משאבי אנוש לשנת 2024.
בסוף המאמר ישנם 2 קישורים למאמרים הללו + קישור למאמר מעמיק נוסף שאני ממליץ לקרוא בנושא.

המגמות העיקריות שצפויות לנו בשנה הקרובה:

 1. עבודה היברידית וגמישות

התפיסה של עבודה היברידית מתפתחת מעבר לעבודה מהבית בלבד. מדובר במציאת איזון שיועיל גם למעסיקים וגם לעובדים. זה כולל חשיבה מחודשת של מדיניות העבודה במשרד ואימוץ חשיבה גמישה יותר. לדוגמה, אימוץ שבוע עבודה של ארבעה ימים עשוי להיות נפוץ יותר, עם פשרות כמו הגדלת ימי העבודה במשרד כדי לטפח ולעודד שיתוף פעולה וחדשנות.

 1. תרבות כמניע של פוטנציאל כוח העבודה

התרבות הארגונית מתגלה כגורם קריטי במימוש פוטנציאל העובדים. תרבות חזקה, הבנויה על אמון וגישה שוויונית לגמישות, יכולה להשפיע באופן משמעותי על שימור כישרונות וניהול סיכונים. בשנת 2024, מנהלי משאבי אנוש יתמקדו בהגדרה מחדש של הצעות ערך של עובדים כדי לחזק את התרבות הארגונית ולהסתגל למודלים היברידיים של עבודה.

 1. AI הופך לעובד משמעותי במשאבי אנוש

AI הולך וממלא תפקיד משמעותי בתחומי משאבי אנוש – מכתיבת תיאורי תפקידים ועד לניתוח נתוני חווית עובדים ודרך בניות תוכניות עבודה ותקשורת פנים. השילוב של בינה מלאכותית ב-HR מגבירה את הפרודוקטיביות של תחומי משאבי האנוש בכ 30% ומציעה תובנות יקרות ערך, מה שיהפוך אותה לכלי חיוני לכל ארגון ולכל מחלקת משאבי אנוש.

– למידע על כנס ה AI FOR HR שלנו ב 21.12 לחצו כאן

– למידע על סדנאות CHATGPT ו AI למשאבי אנוש – שלחו אלינו הודעה mailto:info@hrd.co.il

 

 1. חשיבה מחדש על תגמול עובדים

האופי המשתנה של העבודה מחייב גישה חדשה למודלי תגמול העובדים. זה כולל הטבות מותאמות אישית יותר, עם התמקדות במסלולי קריירה, למידה מחדש של כישורים, העלאת מיומנויות ותגמול משתנה בהתאם לביצועים העסקיים. מעסיקים צפויים גם להכניס חלק גדול יותר מתקציבי התגמול להטבות גמישות הקשורות לבריאות.

 1. מעבר מעבודות למיומנויות

יש דגש הולך וגובר על בניית מיומנויות בתוך ארגונים. עם המחסור בכשרונות ותפקידי העבודה המתפתחים. תפיסות ה Up-Skilling ו Re-Skilling  הופכים מכריעים לשימור וניידות פנימית. מנהלי משאבי אנוש מעודדים לפתח גישה ממוקדת מיומנויות, המאפשרת שוק כישרונות פנימי.

 1. החזרת האמון במנהיגות

אמון במנהיגות יהיה מוקד מרכזי בשנת 2024. לאחר האתגרים שעברנו בלא מעט ארגונים של פיטורים ושינויים בדינמיקת העבודה, בנייה מחדש של אמון באמצעות תקשורת פתוחה וכנה תהיה חיונית. מנהיגים יצטרכו לשתף את החזון האסטרטגי שלהם בשקיפות רבה יותר כדי לבנות את אמון העובדים לאורך זמן.

 1. עליית הדור הבא של מנהלים

דור ה-Y וה-Z נכנסים לתפקידים ניהוליים, ומביאים ציפיות חדשות לתקשורת, מנהיגות ותרבות ארגונית במקום העבודה. העובדים הדיגיטליים הללו מעדיפים תקשורת פתוחה, קבלת החלטות מבוססת נתונים ואיתגור למבנים היררכיים מסורתיים.

 1. הטמעת טכנולוגיות חדשות מקום העבודה

שיתוף הפעולה בין צוותי IT ו-HR יהיה מכריע ביצירת סביבה טכנולוגיות המאפשרות את מיקסום הפוטנציאל של כוח העבודה העתידי. טכנולוגיות אלו, כולל מינוף כלי בינה מלאכותית, מיועדות להפוך את העבודה למהירה יותר, חכמה יותר ומכילה יותר.

 1. יצירת חוויות עובד משופרת

כאשר העובדים חוזרים למשרד, יצירת חוויות עובד ראויה היא המפתח. חלל המשרד צריך להיות מקום לחיבור, למידה וצמיחה, להציע חוויות שמצדיקות את הנסיעה לעבודה ומטפחות תחושת קהילה והחיבור בין העובדים.

 1. להישאר אנושי בין טכנולוגיה חכמה

ככל שכלי בינה מלאכותית מתפתחים, שמירה על גישה ממוקדת באדם תהיה חיונית. ארגונים צריכים לעודד עובדים ללמוד ולהתנסות בכלי בינה מלאכותית תוך הגדרת יעדים המאזנים בין שימוש בטכנולוגיה לבין כישורים אנושיים ויצירתיות.
וזה יהיה גם האתגר של צוותי ה HR – להישאר אנושיים בעידן ה AI תוך כדי שימת העובד במרכז.

לסיכום, משאבי אנוש בשנת 2024 יאופיין בשילוב של אינטגרציה טכנולוגית, שינויים תרבותיים והתמקדות מחודשת באמון ושקיפות. מנהלי משאבי אנוש ידרשו להסתגל למגמות אלו כדי ליצור מקומות עבודה מרתקים, פרודוקטיביים ומכילים.

בזמן שאנו מנווטים בשינויים אלו, הפוטנציאל לשינוי חיובי במקום העבודה הוא עצום, ומציין את שנת 2024 כשנה של התקדמות משמעותית והזדמנויות בתחום משאבי האנוש.

כנס  AI FOR HR יתקיים ב-21/12, למידע לחצו כאן >>

לסדנאות בנושאי AI, גיוס ברשתות חברתיות, כתיבה גיוסית שיווקית, לינקדאין, קאנבה, ראיונות, חוסן ומנהיגות ניתן ליצור קשר במייל> info@hrd.co.il

לקישור ל-2 המאמרים אותם סיכמתי + מאמר עומק נוסף בנושא מגמות 2024:

 1.  המאמר של Calture Amp כאן
 2. המאמר של חברת MERCER כאן
 3. מאמר עומק נוסף בנושא מגמות 2024 כאן

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך