להורדה ללא עלות – מדיניות ונוהל חברה לעבודה בטוחה עם ChatGPT ועם כלי AI בארגון ולמה כל חברה חייבת את זה

מאת: ויקי גרונר, ישראל רוזן ויעקב רוזן – מנחי הרצאות סדנאות CHATGPT לעובדים ומנהלים וסדנאות לאנשי גיוס ו HR

הכנו עבורך להורדה ללא עלות – מדיניות ונוהל חברה לעבודה בטוחה עם ChatGPT ועם כלי AI בארגון והסבר למה כל חברה חייבת אחד כזה אצלה.

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתפתח, ארגונים ממנפים יותר ויותר מערכות בינה מלאכותית (AI) כדי לייעל את הפעילות ולשפר את הפרודוקטיביות.

מערכת AI אחת כזו שזכתה לבולטות משמעותית היא CHATGPT, מודל השפה שפותח על ידי OpenAI. עם זאת, עם הופעתו של כלי רב עוצמה זה, וההצטרפות של כלי AI נוספים, חשוב להבין שכלים אלו מביאים איתם גם לא מעט סיכונים.

אנו רואים את החששות הללו בשטח כאשר יותר ויותר חברות שמות מגבלות או אפילו חוסמות את השימוש בכלים הללו אצלם בארגון מחשש לדליפת מידע, הפרת זכויות יוצרים וחדירה של תקיפות סייבר עקב התקנת כלים אלו.

זאת סיבה שבעיננו קריטי שארגונים יבנו מדיניות שימוש בכלים הללו וינחו את העובדים שלהם לגבי היתרונות והסיכונים בכלים הללו.

עם המאמר הזה הכנו עבורך דוגמא למדיניות כזאת שניתן לקחת כבסיס ולהתאימה לארגון (כמובן בליווי עורך דין)

למה מדיניות ארגונית חשובה כל כך?

יישום מדיניות CHATGPT ו AI מבטיח שהעובדים יבינו את השימוש האחראי במודל שפת הבינה המלאכותית. על ידי הגדרה ברורה של קווים מנחים, ארגונים יכולים למנוע שימוש לרעה, בעיות משפטיות פוטנציאליות ופגיעה במוניטין. מדיניות יכולה לקבוע גבולות בנושאים כמו סודיות, פרטיות ומידע רגיש כדי להגן על האינטרסים של הארגון ומחזיקי העניין שלו.

מדיניות כזאת תמתן הטיות וחששות אתיים

מודלים של AI כמו CHATGPT יכולים לפעמים להפגין הטיות או להעלות חששות אתיים.
מדיניות CHATGPT וכלי AI נוספים יכולה לתת מענה לחששות אלה על ידי הדרכה והנחיה לעובדים להימנע מהטיות אלו.

שיפור אבטחת המידע והסודיות

כאשר עובדים משתמשים ב-CHATGPT, ייתכן שהם ירצו להעלות לצ'אט מידע רגיש.
מדיניות ארגונית ברורה צריכה להתוות קווים מנחים לגבי אבטחת מידע וסודיות כדי להגן על הקניין הרוחני של הארגון, נתוני הלקוחות ומידע רגיש אחר.

שיפור פרודוקטיביות ויעילות – עם הבנה היכן לעשות זאת

CHATGPT יכול לשפר משמעותית את הפרודוקטיביות על ידי אוטומציה של משימות שחוזרות על עצמן, מתן סיוע בזמן אמת והגדלת היכולות של העובדים. עם זאת, ללא מדיניות ברורה, העובדים עלולים לעשות שימוש לרעה במערכת, להסתמך עליה יתר על המידה או להיות פחות פרואקטיביים בפתרון בעיות. מדיניות CHATGPT יכולה להנחות עובדים מתי וכיצד להשתמש במערכת ה-AI ביעילות, להבטיח שהיתרונות שלה יהיו מרביים תוך שמירה על איזון עם שיקול דעת ומומחיות אנושיים.

התאמה לפיתוחי AI עתידיים

על ידי יישום מדיניות AI ברורה, ארגונים מפגינים את נכונותם להסתגל להתקדמות עתידית בטכנולוגיית AI. ככל שמערכות בינה מלאכותית ממשיכות להתפתח ולהשתלב יותר בהיבטים שונים של הפעילות העסקית, מדיניות מקיפה יוצרת בסיס לאינטגרציה חלקה של פתרונות AI עתידיים. גישה פרואקטיבית זו מסייעת לארגונים להישאר קדימה בנוף טכנולוגי המשתנה במהירות.

לסיכום, לדעתנו זה הזמן הנכון לבנות מדיניות AI ברורה לעובדי הארגון כמו גם לספק הדרכות והכשרות לכלל העובדים.

מדיניות כזו מבטיחה שימוש אחראי במערכת ה-AI, מפחיתה הטיות וחששות אתיים, משפרת את אבטחת המידע והסודיות, משפרת את הפרודוקטיביות והיעילות, מעצימה את העובדים לפתח מיומנויות חדשות, משפרת את חווית הלקוח ומאפשרת לארגונים להסתגל לפיתוחי AI עתידיים. על ידי אימוץ מדיניות AI מקיפה, ארגונים יכולים לרתום את מלוא הפוטנציאל של טכנולוגיית AI תוך שמירה על סטנדרטים אתיים והנעת צמיחה בת קיימא.

להורדת המדיניות שהכנו לחצו כאן

למידע על הרצאות, סדנאות CHATGPT, מידג'רני וכלי AI ארגוניים נוספים – שלחו אלינו מייל אל info@hrd.co.il

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך