סדנת ראיונות התנהגותיים חיצונית מרחוק

סדנת ראיונות ואבחון מרחוק לאנשי/נשות גיוס ומשאבי אנוש. בסדנה תקבלו כלים מקצועיים לניהול ראיון התנהגותי מובנה, שיפור מיומנות הראיון, מה לשאול כדי שתוכלו לקבל החלטה איכותית ונכונה לגבי התאמת המועמד לתפקיד.

גיוס בתקופת קורונה דורש מכם להיות מקצועיים הרבה יותר!

תקופת הקורונה הביאה איתה עליה משמעותית בכמות קורות החיים המתקבלים למשרה, אך הדבר לא תמיד בא בקנה אחד עם האיכות. לעיתים כמות המועמדויות הגדולה מייצרת "רעשי רקע" ומקשה על המגייסים להגיע למועמדים הטובים ביותר בזמן הקצר ביותר.

הדבר משפיע כמובן על משפכי הגיוס, זמני הגיוס/עמידה ב-SLA, מיתוג מעסיק ("תהליכי הגיוס שלהם איטיים"), איכות הגיוסים והיכולת שלנו לזהות את המועמדים הטובים והמוכשרים.

בנוסף, ארגונים רבים עברו לתהליכי מיון מרחוק, מה שדורש מצוותי הגיוס להיות מקצועיים יותר, יעילים יותר ומדוייקים יותר. ראיונות בזום מייצרים לנו מספר אתגרים החל מניהול הריאיון, דרך האבחון וכלה ביצירת קשר מחייב עם המועמד ושיווק נכון של הארגון ושל המשרה המוצעת.

לצד האתגרים, המנהלים המגייסים וההנהלה מצפים מאיתנו בימים בהם אחוזי האבטלה גבוהים מאי פעם – לעמוד ביעדי הגיוס ואף מעבר לכך. כדי לעמוד בציפייה לגייס טאלנטים בזמן הקצר ביותר (כי גם בימי קורונה יש תחרות על הטאלנטים), עלנו להגיע עם סט כלים רחב ויעיל.

למה חשוב לשלוט במיומניות הראיון ההתנהגותי?

ניהול ראיונות בצורה לא מקצועית עולה לארגון אלפי ואף עשרות אלפי שקלים בעלויות של איתור, גיוס וקליטת עובדים שעוזבים לאחר כניסתם לארגון והכשרתם. עזיבה מוקדמת נובעת מטעויות בשלבי המיון, שניתן למנוע על ידי חיזוק המקצועיות של המנהלים המגייסים. בנוסף, קליטת עובדים טובים יותר תשפיע כמובן גם על איכות השירות והאינטראקציה שלכם עם לקוחותיכם, דבר שיוביל לעלייה בהכנסות מעבר לחיסכון בהוצאות המיותרות הנובעות מטעויות בגיוס.

מחקרים מצאו: ראיון התנהגותי הוא כלי הראיון בעל תוקף הניבוי הגבוה ביותר

ההדרכה שאנו מציעים מתמקדת בכלי הראיון ההתנהגותי, מותאמת למראיינים מנוסים וחדשים כאחד, ונותנת למשתתפים כלים לניהול ראיון התנהגותי מובנה, להתמודדות עם הטיות וליצירת מיקוד בדיאלוג לגבי פרופיל מועמדים מובילים.

הרציונל העומד מאחורי העבודה עם הכלי של ראיון התנהגותי הוא שהתנהגות העבר תנבא עבורנו בצורה הטובה ביותר את ההתנהגות העתידית של מועמד. כלי זה, שנמצא מוביל במחקרים רבים ככלי הראיון בעל תוקף הניבוי הגבוה ביותר, מאפשר למראיינים למיין מועמדים בצורה מובנית ושיטתית, לאסוף מידע מקיף על המועמדים, ולקבל החלטות המבוססות על תפקוד העבר.

הסילבוס: מה תלמדו בסדנה

הסדנה כולל 2 מפגשים בני שעתיים כל אחד אונליין בהם נלמד:

 • איך לבצע ראיון מרחוק בצורה מקצועית ואפקטיבית?
 • עקרונות הראיון ההתנהגותי המובנה
 • בניית תיאור תפקיד ובניית פרופיל מדויק
 • זיהוי קורות חיים רלוונטיים וסינון מהיר של השאר
 • איך להתכונן לראיון ברמת התפקיד וברמת המועמד
 • מבנה הראיון: פתיחה, גוף, סיכום וסגירה
 • הטיות נפוצות בראיונות ואיך להימנע מהן
 • היבטים חוקיים
 • חווית מועמד ומיתוג מעסיק במסגרת הראיון
 • איך לשווק / למכור את המשרה במסגרת הראיון

מנחת הסדנה - ויקי גרונר

"אין שום דבר קבוע ותמידי מלבד השינוי" (הרקליטוס)

"ספרי על עצמך" זו אחת הבקשות שיותר מאתגרות אותי.

תמיד אפשר ללכת על התיאור "הקלאסי" – לספר על שני התארים שעשיתי, על עשרות ארגונים שלוויתי/הדרכתי, על הניסיון בגיוס, בניהול דיגיטל, שיווק הגיוס, מקורות גיוס, השמה, מכון אבחון…

אבל אני פחות מעניינת. מה שמעניין יותר הם הכלים שאני אוהבת לתת שיצרו גם את החיבור המאוד טבעי עם יעקב רוזן. אני מאמינה בגיוס ובHR כמקצוע שמוביל שינוי וחדשנות. מאוד מאמינה בשיתוף ידע וזה מה שאני עושה. מלווה ארגונים ונותנת כלים שיעזרו לארגונים לגייס את המועמדים הטובים ביותר בזמן הקצר ביותר, לשפר את כלי האבחון והמיון בדגש על הראיון ההתנהגותי, לעבוד נכון על שיווק הגיוס ועל מקורות הגיוס, לעשות מדידה נכונה של משפכי הגיוס, להוציא לפועל תוכניות מיתוג מעסיק, לנהל נוכחות נכונה ברשתות החברתיות, כולל ליווי הקמת אתרי קריירה, ייעול תהליכי גיוס ועבודה מרחוק ועוד.

סדנה חיצונית - הפתוחה לכל איש גיוס ו HR שרוצה להתמקצע

ניתן להזמין את ההדרכה  כסדנה פנים ארגונית לצוות הגיוס אצלכם או כסדנת ראיונות למנהלים.
לקבלת מידע נוסף והזמנת הסדנה ניתן ליצור קשר במייל: info@hrd.co.il

איפה, כמה ומתי?

מבנה הסדנה

 • הסדנה הינה סדנת אונליין - ומתבצעת דרך המחשב
 • כל מפגש הוא בן שעתיים
 • תהייה הקלטה של הסדנה ותינתן גישה למשך שבוע לתכני הסדנה למי שלא יצליח להצטרף להדרכה החיה . כך שגם אם לא תוכלו להצטרף לאחד המפגשים - עדיין תוכלו ללמוד בזמנכם החופשי.

הכניסו ליומנים

 • שני מפגשים: שני 1 ו 3 ליוני 2021
 • הדרכה אונליין - דרך המחשב
 • 9:00 עד 11:00

מחיר כרטיס

עלות 2 המפגשים האינטרנטיים: 500 ש"ח + מע"מ בלבד לכל משתתף

ניתן לשלם באשראי ולחלק ל-2 תשלומים.

כדי להרשם לסדנה מלאו את הטופס

לאחר הרישום תועברו לתשלום בכרטיס אשראי

ניתן גם להירשם ולקבל חשבונית עסקה לתשלום להעברה בנקאית

ניתן לבטל את הרישום עד 3 ימי עבודה לפני המפגש במייל אל info@hrd.co.il

ימים
שעות
דקות
שניות
סגירת תפריט

ספר הגיוס - להורדה ללא עלות

ספר הגיוס מכיל עשרות מאמרים מקצועיים בתחום סורסינג, מיתוג מעסיק, ניהול הגיוס ועוד.
הוא הפך לספר חובה למי  שרוצה לקבל רעיונות או להכשיר את העובדים החדשים שלו.
* עם הורדת הספר תצורפו לרשימת הדיוור המקצועית של HRD