6 דברים שמגייסים חייבים לעשות לפני כל ראיון

ראיון עבודה ראיון מובנהלמרות השינויים שמתרחשים בעולם הגיוס, הראיון עם המועמדים נשאר הכלי העיקרי למיונם ומהווה על פי רוב גם נקודת המפגש הראשונה של המועמד עם הארגון.

בסקר שערכה לינקדאין בין 20,000 מועמדים, ציינו 83% מהם שחווית ראיון לא טובה יכולה לשנות את דעתם לרעה לגבי ההחלטה להצטרף לארגון.
ומהצד השני, 87% מהם ציינו שחווית ראיון טובה יכולה להשפיע לחיוב על ההחלטה שלהם לקחת את המשרה.

לינקדאין הכינו רשימה של  דברים שהמגייסים חייבים לעשות לפני כל ראיון בכדי לייצר חווית מועמד טובה יותר – ואני שינתי/הוספתי מהניסיון שלי.

מחיר מיוחד להרשמה המוקדמת לכנס הגיוס ב 31.5
ע

 1. וודאו שיש לכם הבנה טובה של המשרה – לפני שמראיינים את המועמד, חשוב לוודא שאתם מבינים את האספקטים העיקריים של המשרה ומה המנהל המגייס מחפש.
  ההמלצה שלי היא תמיד לקיים פגישה של כשעה עם המנהל המגייס בתחילת התהליך בכדי להבין את תחומי האחריות של המשרה, את האתגרים שיעמדו בפני העובד החדש, דרישות ידע וניסיון נדרשים ומאפייני אישיות וסביבת עבודה.
  ג
 2. הכינו את השאלות לראיון מראש – בניתוח מקיף שסיכם 85 שנות מחקר בתחום הסינון והמיון, זיהו הנטר ושמידט שלראיון מובנה יש תוקף ניבוי גבוה משמעותית בזיהוי ההצלחה של המועמד בהשוואה לראיון לא מובנה.
  ההמלצה שלי היא לבנות שאלות התנהגותיות המבוססות על הגורמים הקריטיים להצלחה בתפקיד ולשאול את כל המועמדים אותן שאלות.
  כמובן שגם בראיון מובנה ניתן לשאול שאלות המשך על סמך תשובות המועמדים, אך הכנת מספר שאלות לפני הראיון לא רק הופך את התהליך לאמין יותר אלא גם לקל יותר.
  ג
 3. הכינו מראש את הדרך להראות שהחברה שלכם היא מקום שטוב לעבוד בו – אנו נמצאים כיום בשוק של מועמדים, ולטובים שבהם יש מספר הצעות והם צריכים לבחור באיזו חברה לעבוד.
  מצב זה מחייב את המראיינים לדעת לשווק את הארגון למועמד כחלק מהראיון, להסביר מה עושה את הארגון שלכם למיוחד ושונה ואת התפקיד לאטרקטיבי.
  ג
 4. דעו לענות על שאלות המועמדים, בעיקר לגבי תחומי האחריות ביום יום – הראיון אינו תהליך חד צדדי שבו המראיין שואל שאלות והמועמד עונה. אפשרו גם למועמדים לשאול שאלות בכדי לתת להם להבין שהתפקיד והארגון מתאימים עבורם.
  אחת השאלות החשובות למועמדים היא כיצד נראה היום יום שלהם, עם מי הם יעבדו ואיך נראית סביבת העבודה – לכן כל מידע שתוכלו לתת בנושא יעזור להם לקבל את ההחלטה הנכונה.
  לעיתים הדרך הטובה יותר היא פשוט לעשות להם סיבוב במקום ולהכיר להם את חברי הקבוצה.
  ג
 5. היו מוכנים עם מטלה או שיעורי בית במידה וזה רלוונטי – חלק מארגונים מבקשים ממועמדים לבצע מטלה בכדי לבחון את היכולות של אותו מועמד.
  במידה ואתם עושים זאת, הכינו אותה מראש, דעו להגדיר את לוחות הזמנים ומה חשוב לכם במטלה. כמו כן אספו פידבקים בכדי לוודא שהיא הוגנת ודורשת זמן סביר מהמועמד.
  ג
 6. עברו על קורות החיים של המועמד לפני הראיון – ההמלצה הזאת נראית מובנת מאליו אבל בסקר של HRD שערכנו לפני כשנה שמענו תלונות ממספר מועמדים שטענו שהמראיין קרא את קורות החיים לראשונה בזמן הראיון עצמו.
  המטרה של המעבר על קורות החיים לפני הראיון היא לרק לכבד את המועמד אלא גם לזהות ולסמן נקודות שתרצו לבדוק במהלך הראיון. שאלות על נקודות לא ברורות עד הסוף, פערים שזיהיתם וכדומה.

לסיכום – ראיון הינו חוויה משמעותית למועמד וגם עבור מועמדים מנוסים הראיון יכול להיות מלחיץ.

מצד שני למגייסים שמבצעים ראיונות רבים עלולה להתעורר תחושה של עייפות ושחיקה מעוד ראיון שחייבים לבצע והם עשויים לעגל מעט פינות ולהשקיע פחות בהכנה.

מעבר על השלבים הללו יעזור להגיע מוכנים יותר, ממוקדים ויעזור לספק חווית מועמד טובה יותר למרואיינים.

מחיר מיוחד להרשמה המוקדמת לכנס הגיוס ב 31.5

קישור למאמר המקורי בלינקדאין כאן

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

עוד דברים שיכולים לעניין אותך

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?