למצוא את המועמד הבא ב JDATE ואיך זה קשור לחיפוש בוליאני

גיוס עובדים חיפוש בוליאני

לא פעם יצא לי לשמוע על ההשוואות בין גיוס עובדים לבין עולם הדייטינג  בנקודות כגון השפעת הרושם ראשוני, אמיתות הפרופיל/קו"ח וחשיבות הפידבק/תגובה אחרי הראיון/הדייט.

לא מזמן נתקלתי בפוסט מעניין מארה"ב שדיבר על אספקט אחר בחיבור בין עולם הגיוס לעולם הדייטינג – היכולת לאתר מועמדים פוטנציאליים באתרי הכרויות בעזרת חיפושים בוליאנים.

אני מודה שמאד הסתקרנתי והייתי חייב לרוץ ולבדוק אם גם באתרי ההיכרויות בישראל אפשר לחפש מועמדים פוטנציאליים – וקיבלתי תוצאות מאד מעניינות.

אבל לפני שניכנס לתוצאות שעלו ב JDATE ו"החצי השני" – אני רוצה לעשות סקירה קצרה בכדי להסביר טוב יותר מה זה בכלל חיפוש בוליאני ולמה הוא כלי חשוב באיתור מועמדים קשים לגיוס.

הגדרה של חיפוש בוליאני – חיפוש בוליאני הוא חיפוש מתקדם המאפשר לנו להשתמש בסימנים (הנקראים גם אופרטורים) מיוחדים כגון AND, OR, NOT, בכדי להגיע לתוצאות מדויקות יותר.

השימוש באופרטורים הללו אפשרי כאשר אנו באים לחפש במאגרי מידע גדולים כגון חיפושים ברשת בעזרת מנועי החיפוש גוגל/בינג/יאהו, חיפושים בלינקדאין, ולעיתים גם חלק ממערכות ניהול המועמדים תומכות באופרטורים הללו.

החיפוש הבוליאני נקרא על שמו של המתמטיקאי הבריטי ג'ורג' בול (1815-1864) שהציג בשנת 1847 לוגיקה מתמטית שבהמשך היוותה את הבסיס לבניית המחשבים ולתכנות (ולצערי גם את הבסיס לאלגברה בוליאנית – למי שכמוני סבל ממנה קשות בזמן הלימודים).

חיפוש בוליאני וגיוס עובדים – החיפוש הבוליאני הפך בשנים האחרונות לכלי משמעותי בעולמות הגיוס כדרך מתקדמת לאיתור מועמדים פוטנציאליים ברשת (גם כאלה שלא נמצאים בלינקדאין). אבל כמי שהתחיל ללמד את הנושא כבר לפני כמה שנים, חשוב לי מאד להדגיש שאנחנו מדברים על תפיסת עולם רחבה הרבה יותר מאשר רק השימוש הטכני והמצומצם באופרטורים.

יתרונות של החיפוש הבוליאני בתחום הגיוס –

  • היתרון הגדול ביותר של התהליך הוא ביכולת להגיע למועמדים שהמגייסים האחרים אינם מגיעים ופונים אליהם. זאת לעומת חיפוש סטנדרטי בלינקדאין שמעלה את אותן תוצאות לרוב המגייסים. ואותם מועמדים הם אלה שמקבלים את עשרות הפניות…ומתעלמים מהן.
  • יכולת ה X-ray – החיפוש הבוליאני מאפשר לנו למקד את החיפושים שלנו באתר מסויים, כגון JDate בדוגמא שלנו, אתרי אוניברסיטאות או אתרי חברה ולהגיע לתוצאות הרצויות בצורה ממוקדת ומפולחת.
  • אפשרות להגיע למועמדים פוטנציאליים בלינקדאין – גם אם האנשים הללו הם מעבר לרשת הקשרים שלנו (ובמצב רגיל של חיפוש מתוך לינקדאין הם היו חסומים בפנינו)
  • חיפוש בוליאני על לינקדאין מתוך גוגל יאפשר לנו להגיע לכמות תוצאות גבוהה ללא מגבלת החשבון הרגיל (שכיום מציג רק את 100 התוצאות הראשונות בלבד בחשבון הלינקדאין החינמי)

יחד עם כל זאת – חשוב להבין שאני אשתמש חיפוש בוליאני בעיקר במקומות בהם אני לא מקבל מענה אפקטיבי בתהליכים האחרים של חיפוש במאגר שלי, חבר-מביא-חבר, פניה בלינקדאין או כאשר אני מחפש אנשים בעלי כישורים מאד ספציפיים.

*************** להרשמה לסדנת סורסינג למתקדמים הקרובה ***************
******************** להרשמה לסדנת הלינקדאין הקרובה ********************

ועכשיו נחזור לחיפוש ב JDATE

חלק מהאנשים ב JDATE  (או בכל אתר הכרויות אחר) מעדכנים בפרופיל שלהם באיזה תפקיד הם עוסקים, היכן הם גרים ועוד. בתוך האתר עצמו לא ניתן לחפש לפי מילות החיפוש הללו – אך מכיוון שגוגל מאנדקסת את הפרופילים שלהם, ניתן לחפש את המידע הזה ממנוע החיפוש החיצוני.

אני רוצה להראות דוגמא לחיפוש פשוט מאד של מהנדס תוכנה (זהו תהליך ה- XRAY עליו דיברתי מקודם):

site:jdate.co.il "מהנדס תוכנה" ViewProfile

והנה דוגמא לחלק קטן מהתוצאות שקיבלתי (הסתרתי את שמות האנשים)

חיפוש בוליאני גיוס עובדים

כמובן שאפשר לשדרג את החיפוש ולחפש תחומית נוספים (כגון "מהנדס מכונות", סטודנט או  "משאבי אנוש"). כמו כן אפשר להוסיף מאפיינים כגון מקום מגורים ועוד.

החיפושים הללו יעבדו בצורה דומה (עם התאמות מסוימות בכדי לשפר את התוצאות) באתרי הכרויות אחרים כגון החצי השני, OKCUPID ועוד.

לסיכום: אני מודה שכנראה אתרי ההכרויות לא יהפכו ליעד הבא לחיפוש מועמדים לארגון (אבל אולי כן לחיפוש ממוקד יותר של בני/בנות זוג ) – אבל היה לי מאד חשוב להראות את העיקרון.

אנחנו חיים בעידן שבו המידע זורם ברשת, וכמות הפרטים שנאספת במאגרים שונים (כולל אוניברסטאות, כנסים, אתרי הכרויות, בתי ספר ועוד) היא עצומה – ובעיקר ניתנת לאיתור ואחזור. לנו כאנשי גיוס (ובעיקר לאלה מאתנו שעוסקים בחיפוש אקטיבי של מועמדים), חשוב מאד להכיר את כל הכלים להגיע למידע הזה – ובעיקר חשוב לחשוב בצורה יצירתית בכדי להבין היכן נמצאים המועמדים הפוטנציאלים שלנו!

******************** להרשמה לסדנת סורסינג למתקדמים הקרובה ********************
******************** להרשמה לסדנת הלינקדאין הקרובה ********************
ניתן להזמין את הסדנאות גם כסדנאות פנים-ארגוניות אצלכם במשרד

Image courtesy stockimages/FreeDigitalPhotos.net

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

עוד דברים שיכולים לעניין אותך

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?