רוצה ימי חופש ללא הגבלה? בוא/י לעבוד בוירג'ן (ואיך כל זה קשור למיתוג מעסיק)

Virgin

המיליארדר ואיש העסקים הבריטי ריצ'רד ברנסון מעולם לא נחשד בהיותו מנהל שגרתי, אבל המהלך המדהים החדש שלו עשוי להפוך את קבוצת וירג'ן המונה כ 50,000 עובדים לחברה שבה כולם רוצים לעבוד (וכנראה גם אתם)

ברנסון החליט שבוע שעבר שאנשי המטה שלו יכולים לקחת ימי חופש ללא הגבלה – כאוות נפשם.

"קחו ימי חופש מתי שאתם רוצים. קחו חופש כמה שאתם רוצים. אנחנו לא הולכים לבדוק כמה ימי חופשה לקחתם" כך אמר ברנסון בראיון ל CNN

בשלב הראשון הפיילוט ייושם במשרדי המטה בלונדון, ניו-יורק, ג'נבה וסידני ויכלול כמאתיים עובדים אך בהמשך עשוי להתרחב לכלל משרדי החברה שכאמור מעסיקה כ- 50,000 עובדים ברחבי העולם.

"התייחסו לעובדים כבני אנוש, תנו להם את הגמישות ואני חושב שהם לא ינצלו זאת לרעה. והם יבצעו את העבודה" שוטח ברנסון חלק מפילוסופיית הניהול שלו.

בראיון אחר הגדיר את עצמו ברנסון כ"שובר חוקים" והוסיף "וזה מכיוון שמעולם לא למדתי את החוקים. שינוי חוקי המשחק הינו הבסיס לפעילות שלנו בקבוצת וירג'ן לכן התרבות שלנו תמיד היתה: "על תחשוש: חוקים נועדו כדי שישברו אותם"".

חשוב לציין שהרעיון של חופשה ללא הגבלה אינו חדש, וברנסון קיבל את ההשראה מחברת  נטפליקס (Netflix) האמריקאית שעוסקת  בתחום הפצת תכני וידאו בעולם ומיישמת את הקונספט הזה כבר שנים עם תוצאות מצויינות.

אני רוצה להתייחס להחלטה הזאת בפן נוסף – בהסתכלות על מה ההחלטה והבאזז התקשורתי עושים למיתוג המעסיק של החברה (הן לעובדים נוכחיים והן לעובדים פוטנציאליים).

תחשבו מה הודעה כזאת עושה לכם:

  1. האם הייתם רוצים/משתוקקים לעבוד בחברה כזאת?
  2. איך זה היה משפיע על תחושת הגאווה שלכם כעובדים בחברה? בעיקר כשאתם נפגשים במפגש חברתי עם חברים/שכנים/משפחה שקראו את הידיעה הזאת בעיתון? האם לא הייתם מרגישים גאווה להיות חלק מארגון מיוחד שכולם מדברים עליו בקנאה/הערצה?

אז נכון שימי חופש בלתי מוגבלים אינם מתאימים לכל חברה ולכל תרבות ארגונית אבל יחד עם זאת ההמלצה שלי היא לחשוב כמו ריצרד ברנסון ולנסות לשבור את החוקים אצלכם בארגון. 
תחשבו על תהליך האיתור, גיוס וסינון המועמדים או על סביבת ותרבות העבודה שלכם. תשאלו את עצמכם אלו דברים אתם עושים "כי זה מה שכל הארגונים האחרים עושים" ואלו מהם אפשר לשבור ולהציע משהו שונה לגמרי. משהו שיצור באזז חיובי שישפיע על מיתוג המעסיק שלכם ושכל האחרים ידברו עליו.

וכמו במקרה הזה – זה לא חייב להיות ארגון גדול או קטן, טכנולוגי או מסורתי – צריך רק פתיחות מחשבתית ואת המוכנות לשבור את החוקים.

מה דעתכם על המהלך? האם יש סיכוי שהוא יעבוד בישראל?

כנס הגיוס הגדול והמקצועי בישראל יתקיים בפברואר 2015 – פרטים בהמשך

להצטרפות ל 4500 מקצועני גיוס ומשאבי אנוש שמקבלים את הדיוור המקצועי של HRD בנושאי גיוס עובדים לחצו כאן

♦ למידע על סדנת ראיונות התנהגותיים הקרובה לחצו כאן (ניתן להזמין גם סדנה למנהלים) ♦

♦ למידע על סדנת לינקדאין לגיוס עובדים לחצו כאן (ניתן להזמין גם סדנה פנים אירגונית) ♦

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

עוד דברים שיכולים לעניין אותך

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?