סדנת ראיונות התנהגותיים מרחוק ZOOM-IN

סדנת ראיונות ואבחון מרחוק לאנשי/נשות גיוס ומשאבי אנוש. בסדנה תקבלו כלים מקצועיים לניהול ראיון התנהגותי מובנה, שיפור מיומנות הראיון, מה לשאול כדי שתוכלו לקבל החלטה איכותית ונכונה לגבי התאמת המועמד לתפקיד.

גיוס בתקופת קורונה דורש מכם להיות מקצועיים הרבה יותר!

תקופת הקורונה הביאה איתה עליה משמעותית בכמות קורות החיים המתקבלים למשרה, אך הדבר לא תמיד בא בקנה אחד עם האיכות. לעיתים כמות המועמדויות הגדולה מייצרת "רעשי רקע" ומקשה על המגייסים להגיע למועמדים הטובים ביותר בזמן הקצר ביותר.

הדבר משפיע כמובן על משפכי הגיוס, זמני הגיוס/עמידה ב-SLA, מיתוג מעסיק ("תהליכי הגיוס שלהם איטיים"), איכות הגיוסים והיכולת שלנו לזהות את המועמדים הטובים והמוכשרים.

בנוסף, ארגונים רבים עברו לתהליכי מיון מרחוק, מה שדורש מצוותי הגיוס להיות מקצועיים יותר, יעילים יותר ומדוייקים יותר. ראיונות בזום מייצרים לנו מספר אתגרים החל מניהול הריאיון, דרך האבחון וכלה ביצירת קשר מחייב עם המועמד ושיווק נכון של הארגון ושל המשרה המוצעת.

לצד האתגרים, המנהלים המגייסים וההנהלה מצפים מאיתנו בימים בהם אחוזי האבטלה גבוהים מאי פעם – לעמוד ביעדי הגיוס ואף מעבר לכך. כדי לעמוד בציפייה לגייס טאלנטים בזמן הקצר ביותר (כי גם בימי קורונה יש תחרות על הטאלנטים), עלנו להגיע עם סט כלים רחב ויעיל.

למה חשוב לשלוט במיומניות הראיון ההתנהגותי?

טעויות גיוס יכולות לעלות לארגון עשרות אלפי שקלים ואף יותר!

העלות הזו מורכבת ממספר פרמטרים:

  • עלות האיתור, המיון והסינון
  • עלות ההכשרה והחניכה
  • הטאלנטים שפספסנו שנקלטו בארגונים אחרים
  • עובדים לא מתאימים שקלטנו וגרמו נזק (למשל פגיעה בשירות, החמצת הזדמנויות עסקיות, טעויות פיתוח)
  • הראיונות שאנחנו עושים משפיעים על חווית המועמד ועל מיתוג המעסיק שלנו. ארגונים שהחלו פרוייקטי מיתוג מעסיק יכולים להעיד על כמות המשאבים הנדרשת לשם כך.

מחקרים מצאו: ראיון התנהגותי הוא כלי הראיון בעל תוקף הניבוי הגבוה ביותר. ההנחה: התנהגות המועמד בסיטואציות ספציפיות בעבר תנבא בצורה הטובה ביותר את התמודדות המועמד עם סיטואציות דומות בעתיד.
בסדנת ראיונות פרקטית תקבלו כלים לביצוע ראיונות אפקטיביים, התמודדות עם הטיות שנפוצות בראיונות, כלים להכנה לראיונות, ניהול הראיונות וכתיבת חוות דעת, היבטים חוקיים, ניהול שיחת ממליצים ועוד.
הסדנה תלווה בסימולציות מקצועיות מתוך עולמות התוכן אליהם אתם מגייסים.

במסגרת הסדנה תעבדו על משרה אמיתית שלכם – תבצעו מיפוי של הסיטואציות הקריטיות להצלחה בתפקיד, תבנו שאלות על פי מודל STAR שנלמד יחד, תמפו את התשובות הרצויות והבלתי רצויות ולבסוף תתרגלו סימולציה של ראיון.  

הסילבוס: מה תלמדו בסדנה

במפגש של 3 שעות אונליין נלמד:

מנחת הסדנה - ויקי גרונר

"אין שום דבר קבוע ותמידי מלבד השינוי" (הרקליטוס)

"ספרי על עצמך" זו אחת הבקשות שיותר מאתגרות אותי.

תמיד אפשר ללכת על התיאור "הקלאסי" – לספר על שני התארים שעשיתי, על עשרות ארגונים שלוויתי/הדרכתי, על הניסיון בגיוס, בניהול דיגיטל, שיווק הגיוס, מקורות גיוס, השמה, מכון אבחון…

אבל אני פחות מעניינת. מה שמעניין יותר הם הכלים שאני אוהבת לתת שיצרו גם את החיבור המאוד טבעי עם יעקב רוזן. אני מאמינה בגיוס ובHR כמקצוע שמוביל שינוי וחדשנות. מאוד מאמינה בשיתוף ידע וזה מה שאני עושה. מלווה ארגונים ונותנת כלים שיעזרו לארגונים לגייס את המועמדים הטובים ביותר בזמן הקצר ביותר, לשפר את כלי האבחון והמיון בדגש על הראיון ההתנהגותי, לעבוד נכון על שיווק הגיוס ועל מקורות הגיוס, לעשות מדידה נכונה של משפכי הגיוס, להוציא לפועל תוכניות מיתוג מעסיק, לנהל נוכחות נכונה ברשתות החברתיות, כולל ליווי הקמת אתרי קריירה, ייעול תהליכי גיוס ועבודה מרחוק ועוד.

סדנה פנים ארגונית - מותאמת לצרכים שלכם!

ניתן להזמין את ההדרכה  כסדנה פנים ארגונית לצוות הגיוס אצלכם או כסדנת ראיונות למנהלים.
לקבלת מידע נוסף והזמנת הסדנה ניתן ליצור קשר במייל: info@hrd.co.il

צרו קשר

אנחנו זמינים גם במייל: info@hrd.co.il