תכנית הכנס

מליאת פתיחה

"אנו חיים בתקופה בה השינויים הינם כה מואצים, עד כי אנו מתחילים לראות את ההווה רק כאשר הוא כבר נעלם" ר"ד לנג

הצלחה עסקית תמיד נשענה על כוח עבודה מחובר, מה שהשתנה זה הכל...

הדרך בה אנשים חושבים, ומה שהם מצפים מארגונים ומנהלים משתנה לנו מול העיניים. כיצד שומרים על מחוברות ותשוקה בעולם מורכב? 

במליאת הפתיחה נדבר על "הכוחות הגדולים" שמעצבים מחדש את הסביבה העסקית ועל ההשלכות של כוחות אלו על תהליכים ארגוניים ועולם העבודה

8:00

התכנסות ונטוורקינג + ארוחת בוקר קלה + צילומי פרופיל לינקדאין 

09:00

יעקב רוזן  |  מנכ"ל HRD ומפיק הכנס

09:10

ניל"י גולדפיין | ממייסדי קבוצת נירם גיתן NGG, משנה למנכ"ל, מומחית לניהול ולמנהיגות בעולם של הפרעה
מנהלת מקצועית של הכנס

09:30

יש לנו הזכות, להיות מנהלי משאבי אנוש, בתקופה הכי מעניינת של האנושות. בתקופה שבה האנושות עושה את הקפיצה הקוונטית האדירה ביותר ועוברת מהפכה תעשייתית רביעית. אנחנו עומדים על סיפה של מהפכה טכנולוגית שתשנה מקצה אל קצה את הדרך שבה אנו חיים, עובדים, לומדים ומתקשרים זה עם זה.  תקופה כזו, שעוד עשרות שנים ידברו עליה כנקודת מפנה ופריצה. יש לנו תפקיד אדיר, וזה מה שמרגש וממריץ אותי בכנס הזה.

 

בשנים האחרונות ה"שער נפתח". לא מעט סטרט אפים ,כבר פחות רוצים "לעשות אקזיט" ול"היטרף" ע"י הגדולים. הגדרת ההצלחה הפכה להיות "אנחנו רוצים להיות חברה, צומחת, ציבורית, עם עובדים ולקוחות, ולהיות כאן כדי להישאר במשחק". המקימים לומדים להיות מנכ"לים, ולהנהלה מצטרפים טלנטים בכירים מבחוץ.

 

עכשיו זה הזמן "לאנשים מהעתיד" שיודעים איך לבנות ארגון ואיך נראה ארגון צומח עם תשתיות, אבל גם יודעים לבנות את המטוס תוך כדי שהוא טס באוויר במהירות, להתאים את כל מה שאנחנו יודעים לעולם החדש בהפרעה, לשמוט את כל הנחות היסוד שלנו, התהליכים שגדלנו עליהם, להמציא את עצמנו מחדש , לשאול כל בוקר למה ואיך, ולהיות שותפים לצמיחה. ללמוד תפקידים וכובעים נוספים לסל היכולות שלנו, כמו להפוך להיות מנהלות שיווק, כאלה שמבינות בטכנולוגיה, שמבינות חווית לקוח וצרכנות בעולם הדיגיטלי לפחות כמו חווית עובד, להיות "המבוגר האחראי" לעיתים…

 

 אז איך בונים משאבי אנוש, בארגון שגם המנכל או המייסדים וגם ההנהלה, לא באו מ"בתי הספר של הקורפורייט" אבל עושים לכולם בית ספר ?

שלא בהכרח עבדו עם HR, לא ניהלו ישיבות הנהלה אבל לגמרי ניהלו את החברה בצורה אחרת שעבדה להם מצוין ?

בהרצאתי אדבר על האתגרים החדשים שדורשים הרבה אומץ ניהולי חדש, בעולם ש"הכל בחוץ", גם מהמנכל"ים וגם ממנהלות משאבי אנוש. ואתן דוגמאות וכיוונים חדשים לחשיבה

הדס אלמוג  |  VP Global HR, WalkMe

09:55

העולם היום הינו תחת מתקפת מידע, שיתוף הפך לדרך חיים וגורם מאיץ לחדשנות. אמצעים טכנולוגים בכל תחום מאפשרים את פריחתה של היזמות כדרך להשגת יעדים כלכליים, יתרונות תחרותיים והישגים אישיים. אך יחד עם זאת, היצר מציף דילמות ארגוניות חדשות– איך שורדים בג'נגל המודרני של חדשנות ?

בארגון המודרני משתלט הצורך לחדש, היצר ״לעשות גם״, הפחד מלהישאר מאחור – החדשנות הפכה לערך עליון וקריטריון-על בהערכת ביצועים.  היצר דוחף מנהלים לא להתעלם משום טרנד רענן, לא לפסוח על שום חידוש או תהליך שעליו ״קראתי״, ״מצאתי״, ״גלגלתי״. החשיפה היצרית למידע, מצד אחד מזריקה אינסוף יצירתיות ותנועה ומצד שני אינה בהכרח אסטרטגית ועשויה לעיתים להקשות על הארגון במיקוד הנדרש על מנת להגיע לביצועים.

נעסוק בשאלה: מה תפקיד ההנהלה בעידן של הסחות דעת? ומה תפקיד ה HR בלהוביל ארגון לביצועים?

סיגל גיל-מור  |  Chief People Officer, SimilarWeb

10:10

בהרצאתה תתמקד מיכל בתאור הלמידות והתובנות שלה כסמנכ"ל משאבי אנוש בחברה שעברה שינוי ארגוני משמעותי, כאשר הוחלט לנתב את השוק של החברה ממכירות לעסקים קטנים למכירות לארגוני הענק המובילים בעולם.

היא תתאר את תהליך הגלובאליזציה שעברה החברה וכיצד אוסף אנשים מתרבויות שונות ועם נסיון ממגוון חברות נרחב 'נאלצו' בזמן מועט מאד להתחבר יחד בתלות הדדית גבוהה וללמוד לעבוד יחד, לתקשר, להבין לעומק מנהגים וכוונות המשורר, על מנת להצליח.

מיכל גולדשטיין |  VP People, ClickTale

10:25

בארגון שגדל וזז מהר שותפות בין המנכל למוביל.ת פונקציית האנשים הינה קריטית ומהווה מכפיל כוח אמיתי – איך זה עובד? איך מייצרים שותפות אמיתית? מה נכון לעשות וממה להימנע?

נורית שיבר |  VP People, Sisense

10:40

פאנל מרתק בניהולה של ניל"י גולדפיין עם הדס אלמוג, סיגל גיל-מור, מיכל גולדשטיין ונורית שיבר

ניל"י גולדפיין | ממייסדי קבוצת נירם גיתן NGG, משנה למנכ"ל, מומחית לניהול ולמנהיגות בעולם של הפרעה

11:00

הפסקת קפה, ביקור בתערוכת הכנס ונטוורקינג עם מעל ל 350 מקצועני משאבי אנוש

11:30 – 13:00

4 מסלולים של מקרי אירוע ולמידת עמיתים

כל מסלול יהיה מורכב מ-3 הרצאות בנות כ 20 דקות ולאחר מכן פאנל עם המרצים

חלק זה של הכנס יביא מקרי בוחן מארגונים שעשו השנה מהלכים פורצי דרך בתחום ניהול משאבי האנוש וכן ושיח עמיתים נוקב ופתוח

מסלול 1
 HRformation – תפקיד HR בתהליכי טרנספורמציה ארגוניים

מובילת המסלול: זוהר תדמור-אילת

הרכישה והמיזוג של וויז לתוך גוגל היווה אתגר עצום. איילה תדבר על כיצד שומרים על רלוונטיות ה- HR בכל שלב ועל הגלגולים שעובר ארגון בתהליך מיזוג ורכישה

איילה דגן
People Operation Lead
Waze

רותם תשתף בתובנות מהניסון הרב שלה על תפקיד ה- HR בעולם שמשתנה כל הזמן, על המשמעות של גדילה,עבודה עם דור המייסדים ועל המורכבות הארגונית שנובעת מגדילה

רותם קציר
HR Evangelist

זוהר תציג בהרצאתה פרדיגמות של גדילה, מיתוסים, גורמים מעכבים ומקדמים, ערכים ותרבות – ובעיקר את התפקיד של משאבי אנוש בתוך כל זה. כחלק מהרצאתה תציג זוהר מספר פרוייקטים מעניינים שהכניסו בעת האחרונה כדי לשמר את הקיים והטוב ולפתח ולקדם את ה- NEXT LEVEL, כולל טיפים פרקטיים למשתתפים.

זוהר תדמור-אילת
Head of HR Israel
CyberArk

מסלול 2
 אתגרים בסביבה הגלובלית 

מוביל המסלול: ד"ר אלי בנדט-טייכר

תובנות מהמסע העולמי של Wix, מנמל תל אביב להקמת אופרציות בחו"ל (ארה"ב, ליטא, אוקראינה, אירלנד…), 
ועל תפקיד משאבי האנוש בהובלת התכנון וההוצאה לפועל של מהלכי גלובליזציה חוצי-ארגון

מיכל ווכטל
HR Operations Manager
WIX

הסביבה העסקית המשתנה והמורכבת מביאה איתה אתגרים חדשים עבור המנהלים. התפיסות הניהוליות והכלים הניהוליים שעבדו בעבר לא בהכרח ממשיכים לשרת בצורה המירבית, ומאיתנו כאנשי משאבי אנוש נדרש לזהות את המגמות ולפתח פתרונות הולמים.

אחד הפתרונות שצוות משאבי האנוש באורבוטק פיתח בשיתוף פעולה עם חברת נירם גיתן בכדי להתמודד עם אתגרים אלו היה תוכנית פיתוח מנהלים גלובלית חדשה, אשר הקנתה תפיסות וכישורים אלה עבור מנהלי החברה ברחבי העולם.

בהרצאה נסקור את האתגרים והדילמות איתם התמודדנו, את הפיתרון שנבנה ואת הלמידות שצברנו עד כה מיישום התוכנית הגלובלית.

גלעד דורון
VP of Global Talent
Orbotech

ד"ר אלי בנדט-טייכר
Global Head of Learning & Development  Outbrain

אחד האתגרים בחברות גלובליות הוא פיתוח תוכניות למידה ופיתוח ארגוניים בצורה אפקטיבית וחסכונית, המאשפרת שיתופיות גלובלית. בואו לגלות איך מאפשרים שיתוף ידע בעולם הגלוקאלי בעזרת טכנולוגיה והעצמה אישית רוחבית פנים ארגונית. 

מסלול 3
ניהול הטאלנט בעידן של הפרעה

מוביל המסלול: גיל לב

ההי טק הישראלי הוא תעשיה נוצצת שיש בה כסף, כוח ויכולת לקדם אג'נדות חברתיות ולהשפיע על נושאים חשובים בסדר היום.

זו תעשיה שהיא חלוצה בנושאים רבים, "מסתכלים" עליה ולכן יש בעינינו לכל ארגון את היכולת לקחת נושא חברתי , לקדם אותו ולהשפיע על המציאות החברתית בישראל.

מעבר לעשייה העסקית שקורית בכל ארגון והמשמעות שאנחנו מייצרים לעובדים בשותפות שלהם בעשייה הזו, יש ערך דרמטי שאפשר לייצר לעובדים בעשייה והשפעה על אג'נדה חברתית אל מחוץ לגבולות הארגון.

 

נטע פלר
VP HR
Naturall Intelligence

The only constant thing is change

‏בתוך המציאות הזאת, שהיא כבר הרבה מעבר לכאוטית, בה אנו נאלצים לקבל החלטות ברגע, להעריך מצבים מורכבים, לשנות, לגייס, לשמר, לתמוך את העסק אבל תוך כדי טיפוח ושימור עובדי מפתח…

‏סוגיית הטאלנטים הפכה סוגייה מכרעת  ובתוכה שאלות משמעותיות על תפקידם של משאבי האנוש בארגון.

‏אם העולם משתנה, הזירה העיסקית משתנה, העובדים משתנים, לא נותר לנו אלא להשתנות איתם.

‏כיצד עושים זאת? האם אנו מצפן עוגן, או גם וגם? ומתי ולמי? בחסות הארגון או בחסות העובד? או גם וגם? על שאלות אלו ועוד נדון בפאנל מחד תוך חקירה תיאורטית ‏ומאידך תוך שיתוף פרקטיקות יישומיות ותפיסות עולם מנחות בכל הקשור לעולם הטאלנטים ב Plarium

בתיה איבניצר
 Israel HR Director Plarium

רבות מדובר כיום על טרנדים חדשים בעולם התעסוקה ואיך יראו יחסי עובד מעביד בעתיד הלא מאוד רחוק. 

אם פעם המשמעות של יחסי עובד מעביד היו תשלום משכורת עבור שעות עבודה, היום מערכת היחסים נהיית הרבה יותר מורכבת. 

עובדים מוכשרים (טאלנט – שם זמני) יכולים להרשות לעצמם לחפש כיום יותר חופש ועצמאות. -כולם רוצים לצמוח ולהתפתח, ומתחילים לדבר במילים גדולות של "השפעה", ומשמעות. 

השאלה הגדולה שעולה היא איך ארגונים ידעו להכיל את הצורך החדש, ולמצוא את המענה הנכון ל"עובד החדש".

2 הדברים שאתמקד בהם יהיו; מה המנגנונים שמתחילים להתפתח כדי לתמוך ב"מהפכת התעסוקה", ומה התפקיד החדש שלנו -אנשי משאבי האנוש (שם זמני), בתוך כל הסיפור הזה.

 

גיל לב
HR Director 
Fiverr

מסלול 4
חברות ציבוריות ותעשיה מסורתית

מוביל המסלול: עמית אוברקוביץ'

בשנת 2000 חדלה רפאל להיות חברה ממשלתית והפכה להיות חברה עסקית בבעלות המדינה. בשנים האחרונות עברו על החברה תהפוכות רבות והיא ביצעה צעדים דרסטיים בהיבטים כלכליים, פיננסים, מבניים ויחסי העסקה. לכאורה השינוי קרה…אולם היתה זו רק המדרגה הראשונה. בשנתיים האחרונות עוברת החברה טלטלה שאנו מכנים:" הגל השני". התשתיות להפיכת רפא"ל לחברה עסקית הוטמעו ועתה עוברת החברה טלטלה נוספת הנובעת מהאיזונים הנדרשים בין היותה חברה טכנולוגית, אשר ליבתה מחקר ופיתוח, להיותה חברה ממוקדת לקוח, ממוקדת תוצאות עסקיות ו"שורות תחתונות" בעולם מורכב אשר בו התרבות ההסתדרותית כבר איננה לגיטימית אולם התרבות העסקית עדיין איננה שכיחה.

דומיניק אביטל
מנהלת היחידה לפיתוח ארגוני, למידה ותקשורת פנים, רפאל

כולם מדברים על דיגיטל, אבל כמה מהארגונים מצליחים באמת בטרנספורמציה דיגיטלית? איך זה קשור בתרבות ארגונית ומי אחראי לתוצאות?
הסיפור של לאומי קארד, שהחליטה לעשות את הדברים קצת אחרת ולא מתכוונת לעצור…

גלעד קהת ושגית דותן
משאבי אנוש, לאומי קארד

הובלת השינוי האסטרטגי בחברת החשמל והתאמתה לפעול כחברה עיסקית במשק תחרותי, השפעת הרפורמה במשק האנרגיה ומהפכת הגז על תמונת העתיד של החברה  ועל התחרות במקטע ייצור החשמל והשרות ללקוחות, כמו – גם שינוי הפרספקטיבה הארגונית (מעבר מ ״Inside out״ ל ״Outside in״), חייבו מנהיגות נחושה ורגישה של משאבי אנוש ויכולת הבאת ערך אמיתי לתהליך ההשתנות הפנימית.

על כל אלה ועוד קצת תובנות מהתהליך עד כה, בהרצאתם של עמית ושל מיקו

עמית אוברקוביץ'
סמנכ"ל משאבי אנוש וארגון 

13:00 – 14:00

הפסקת צהריים

אש, תרבות וערכים ארגוניים - הקשר בין תופעת ה- Burning Man ו Midburn לסיכויי ההצלחה של הארגון שלכם

הרצאה ופאנל "מחוץ לקופסא" בהובלתו של אריאל הלוי - שותף מייסד Vayomar

אריאל הלוי
שותף מייסד
 Vayomar

ניר אדן
מנכל ואחד המייסדים 
עמותת מידברן

רוני קנטור
פיית מערך קשרי קהילה
מידברן

יפעת אשכנזי
אחראית משמרת ב"סייפזון" ומנחה טקסים ובמות במידברן

15:10-15:30

הפסקה + הגרלה נושאת פרסים 🙂

מודל MBC – כיצד להפוך את העובדים לסוכני שינוי ושגרירים של הארגון פנימה והחוצה

אימי עירון
מייסדת ושותפה
Saloona

בעולם בו המשאב היקר ביותר הוא  כישרונות טובים  מחלקת משאבי אנוש חייבת לדעת לספר  סיפורים טובים.

בסדנה תיתן אימי כלים לבניית הסיפור הנכון, לרתימת העובדים ולמינוף הערוצים הנכונים כדי להעביר אותו הלאה.

אימי עירון, יזמית ומנהלת, מייסדת שותפה ומנכ״לית אתר הנשים סלונה. האתר הוקם לפני 10 שנים וכיוןם היני אתר הנשים המוביל בארץ. עירון בעלת נסיון רב שנים במשרדי הפרסום המובילים בעברה סמנכל קריאיטיב פלנינג בגיתם BBDO, מומחית בתחומי המיתוג, הקריאיטיב והאסטרטגיה.

כיצד לבנות תוכנית עבודה פרקטית ל HR בעולם של הפרעה

 עמית אוברקוביץ' 
סמנכ"ל משאבי אנוש וארגון 
חברת החשמל

נועם לזר
מנכ"ל נירם גיתן פתרונות הנדסה ארגונית

הרבעון האחרון של השנה הוא הזמן הטוב ביותר לבנות תוכנית עבודה פרקטית למשאבי אנוש.

הסדנה מעשית יסבירו עמית ונועם כדי לבנות תוכנית עבודה יישומית שמחוברת ליעדי הארגון.

מיצוב ה-HR מחדש: מתחברים אל ליבת העסקים של הארגון   

יורם חטב
"הגורם האנושי"
פיתוח אימון ויעוץ ארגוני

אמנות ההשפעה ככלי לשיווק תוכניות ה-HR ולרתימת מנהלי הארגון הבכירים למימושן והטמעתן.    

אם הצעת הערך (Value Proposition) מתקשרת ללקוח את כלל התועלות והערכים שהחברה משיאה עבורו, הרי שהאתגר המרכזי של מנהל/ת ה-HR הוא לתקשר לארגון את כלל התועלות והערכים שמערך ה-HR ישיא עבורו והניע אותו לפעולה. אם מנהל/ת ה-HR מבקשים להילחם על מקומם מחדש כדי לקבל תשומת לב וקשב ארגוני ולהפוך להיות מעורבים בהחלטות ותהליכים המניעים את ליבת העסקים של הארגון, הם נדרשים לחדד את מיומנויות ההשפעה שלהם, לדייק את הצעת הערך שלהם והלתאים אותה לצרכיו הייחודיים של הארגון, לחדד את ה-USP שלהם, לעורר עניין, לכמת תהליכים רכים למספרים ותועלות, לשווק ולמכור את רעיונותיהם ולתרגם אותם לשפה של תועלות, משאבים ומנועי צמיחה עבור כל יחידה בארגון. יכול להיות שעוד לא נרשמת?