איך למדוד במדויק, הרבה מקורות גיוס בתקציב קטן, ולגייס את הטובים ביותר - ראיון עם ענת קיגל-טאוב ממיקרוסופט

מורית רוזן מראיינת את ענת קיגל-טאוב – מיקרוסופט

ענת קיגל טאובענת קיגל-טאובחברה בצוות הגיוס של מיקרוסופט כבר 6 שנים, היום בתפקידה הרביעי בצוות.

3 השלבים שהרגשתי את האֵימה בכניסה לתפקיד

ענת מספרת "אני ממש זוכרת שישבתי מול מנהלת הגיוס של החברה: הייתי בהריון, והיא אומרת "תקשיבי, כשאת חוזרת מחופשת לידה את ה- Talent Sourcer  הראשונה." נפתחו לי העיניים, והרגשתי את האֵימה… ובאמת חשבתי "מה אתם מטורפים? מה לי ולזה?". זה היה לפני קצת יותר מ- 4 שנים. בשלב הבא אמרו לי: יופי, עשית עבודה מצוינת בתפקיד, ועכשיו התפקיד הבא הוא לבנות צוות של אנשי סורסינג. חוויתי את אותה אימה, אבל אחרת – כי זה היה הפחד לנהל אנשים לראשונה בחיי".

"אחרי תקופה בתפקיד ניהולי מקומי, פנו אלי בהצעה ליישם את היכולות שלי כדי להשיג אימפקט עולמי. פה חשתי בשינוי הרבה יותר גדול. נכון שכולם אומרים "מיקרוסופט היא חברה גלובלית", אבל בתור מישהי שיושבת בישראל, ועובדת בישראל, את לא רגילה לעבוד מול המערך העולמי. את יושבת בישראל הקטנה, ומבקשים שתשפיעי ותכווני בהודו, המזרח התיכון ואפריקה… פתאום את מבינה שאת חלק מעוצמה מדהימה. ושוב אני משקשקת – אני, ה"קטנה" מישראל, צריכה להוכיח את עצמי ברמה העולמית. הפחד אז עדיין מלווה אותי מדי פעם… J "

להפוך לנציגה גלובלית (גם בשפה היומיומית)

יש גם את עניין השפה – במיקרוסופט כל התכתובת היא באנגלית. לוויתי בעבר צוותים בחו"ל, היו באים להתייעץ איתי. אבל כשפתאום הכל באנגלית נוצר תסכול שבגלל דבר כמו שפה אני נתפסת פחות טוב, בעיקר כשזה משהו שבעברית אני יכולה בקלות להעביר.

ואז הגיע הכנס של לינקדאין שבו השתתפתי כדוברת, באנגלית – מול כל הקהל. כשירדתי מהבמה וחיכו בתור לדבר איתי, מישהו שאל אותי אם בישראל מדברים אנגלית ביום יום. הבנתי שעשיתי את המהפך. אפשר להגיד שזה מה שהייתי צריכה שייתן לי את הביטחון.

כשעברתי לתפקיד גלובאלי לפני שנה וחצי קיבלתי תפקיד להוביל את הקמפיינים לכל אזור IMEA. בפעם הראשונה, השם שלי היה חתום על עבודה מחוץ לישראל. עד אז אמנם ייעצתי ועזרתי, אבל זו היתה הפעם הראשונה שהייתי הבעלים של הפעילות. זה היה השינוי המשמעותי עבורי. "

8 סדנאות פרקטיות שכל אשת גיוס חייבת לעבור – ללא עלות נוספת
למשתתפי כנס הגיוס הגדול בישראל של HRD  ב 31.5.16

2 ההצלחות הגדולות בסורסינג בשנה האחרונה

שאלתי את ענת, מה היו שתי ההצלחות הגדולות ביותר שלה. על מה השמחה הגדולה שלה בסוף שנה וחצי של פעילות גלובלית אינטנסיבית. הנה מה שהיא שיתפה אותי –

  1. העובדה שהצלחנו להביא גיוסים בעלויות מצחיקות מאינסטגרם – מדיום חדש שפשוט החלטנו לנסות. זאת הייתה הפעם הראשונה שמישהו חשב שהכלי הזה יביא לגיוסים וכולם הרימו גבה, למרות "תקציבי העתק" שלכאורה יושבים פה גייסנו בזול. (אני אומרת לכאורה – כי בעצם אין תקציבי ענק. יש לי מטרה כמו בכל ארגון, לייעל ולחסוך בתקציבים).
  2. בסיכום השנתי, גייסנו מאות מהנדסים מלא פחות מ-18 ערוצים שונים. אז איפה אנחנו פעילים: כנסים, אירועים שמיקרוסופט מובילה, חבר מביא חבר, רשתות חברתיות, אתרים טכנולוגיים ואתרים שהמועמדים שאנחנו מחפשים נמצאים בהם, בלוגים, meetups, מעברים פנימיים, אירועי Diversity, אירועי Guerilla, וחברות השמה

שאלתי בעצם מה איפשר לך ולמיקרוסופט להגיע ליעדים האלה?

ענת סיפרה "את העקרונות שהנחו אותי ואת השלבים השונים שפעלתי בהם אציג בכנס, במצגת על איך למדוד במדויק, הרבה מקורות גיוס בתקציב קטן, ולגייס את הטובים ביותר.
אפשר להבין כבר מהכותרת את המיקוד במדידה ובריבוי מקורות גיוס, כפי שתיארתי, אבל בכנס ממש ניכנס לדרך שאפשרה לקדם את האסטרטגיה הזו.

בהסתכלות עליי – אני חייבת ללמוד, מחפשת את זה בכל מה שאני עושה, והאמת היא שזה מה שעזר לי. יש לי צוות חזק, ואני מאד אוהבת את מה שאני עושה."

ענת הוסיפה – יש לי את העבודה הכי טובה בעולם J "

כשחקרתי (אם לא להגיד חפרתי) כדי להבין מה זה אומר העבודה הטובה בעולם – הוסיפה ענת:

"זו עבודה שמאפשרת לי לטעות, וללמוד מזה, שזה אחד הדברים הגדולים. את יכולה באמת להתנסות בהכל, כמה שהרעיון מטורף וגדול – נותנים לי להיות הראשונה. זה שאף אחד לא עשה את זה קודם לא מרתיע אף אחד, היא מאפשרת לי חופש. היא נותנת לי את הזמן לעשות את המחקר, וללמוד. כמו בסטרטאפים, בסופו של דבר 10% ממה שאני מוצאת מניב גיוסים, והחברה מאפשרת לי את זה, ואומרת לי שזה עובד מצוין, ואומרים תמשיכי כך, כי מה שאני מוצאת משרת גם אחרים, וממשיך להיות התשתית שמצליחה להניע את הגיוסים בחברה…

בתוך ארגון ענק, הרבה מרגישים בורג קטן במערכת, והצליחו אצלי לגרום לי להרגיש שיש לי השפעה, בדברים ענקיים, וגם בדברים קטנים. כדוגמא – אם אני מקבלת הכרה באחת הפעילויות שלי מ VP HR העולמית, זה נותן בתוך חברה שהיא Corp עולמי עצום של מעל 120,000 עובדים – ההרגשה של משמעות של העשייה האישית שלי בתוך הארגון הגדול."

בואו לפגוש את ענת בכנס הגיוס ולשמוע את ההרצאה שלה – איך למדוד במדויק, הרבה מקורות גיוס בתקציב קטן, ולגייס את הטובים ביותר.

******* למידע והרשמה לכנס הגיוס הגדול בישראל של HRD  ב 31.5.16  *******

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

עוד דברים שיכולים לעניין אותך

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

סגירת תפריט

ספר הגיוס - להורדה ללא עלות

ספר הגיוס מכיל עשרות מאמרים מקצועיים בתחום סורסינג, מיתוג מעסיק, ניהול הגיוס ועוד.
הוא הפך לספר חובה למי  שרוצה לקבל רעיונות או להכשיר את העובדים החדשים שלו.
* עם הורדת הספר תצורפו לרשימת הדיוור המקצועית של HRD